VIDEO/FOTO Rijeka nije uspjela – Nakon gola Puljića, Gent šokirao Rujevicu brzim izjednačenjem

Rijeka je povela preko Puljića u 32. minuti, Lončar je ubacio, Acosty uspio sačuvati loptu na drugoj vratnici i gurnuti za Puljića koji ne griješi! Vodstvo nažalost nije dugo trajalo. U 33. minuti lopta je kružila oko kaznenog prostora, na kraju iz velike gužve poentirao je Plastun.

Rijeka – Nogometaši Rijeke remizirali su protiv Genta 1:1 i nakon poraza u prvom ogledu u Belgiji (1:2) okončali svoj nastup u Europskoj ligi.

Rijeka je pružila odličnu igru protiv favoriziranog belgijskog sastava i malo je nedsotajalo da bijeli iznenade ili barem odvedu utakmicu u produžetke.

Gent je na početku imao kontrolu nad loptom, ali Rijeka je odlično stajala je terenu. Doduše, gosti su mogli povesti već u drugoj minuti kada je Depoitre u dobroj situaciji u kaznenom prostoru Rijeke pucao pored gola.

U osmoj minuti Haliloviću se otvorila prilika na 16 metara, pokušao je podvaliti za Lončara, ali gostujući nogometaši osujetili su ideju i odnijeli loptu. Na drugoj strani (11′) Asare je odlično ušao iz drugog plana, ali nije dobro zahvatio loptu na ubačaj Lustiga.

Loše vijesti za Rijeku stigle su kada je u 18. minuti zamijenjen Antonio Čolak koji se dvije minute ranije ozlijedio nakon jednog duela.

I onda u 32. minuti Rijeka je povela. Lončar je ubacio s lijeve strane, Acosty uspio sačuvati loptu na drugoj vratnici i gurnuti za Puljića koji nije pogriješio – 1:0!

Ipak, već u idućoj minuti Gent je izjednačio. Gosti su kružili oko kaznenog prostora Rijeke i na kraju bijeli nisu uspjeli otkloniti jednu visoku loptu, Plastun je bio najspretniji i poentirao – 1:1.

Gent je bio opasan i u 45. minuti. Nakon kornera Plastun je bio najviši, ali srećom u odličnoj prilici poslao je loptu iznad grede.

Rijeka je otvorila udarcima Halilovića (46′) i Puljića (58′), dok na drugoj strani pokušaj Odjidja također nije pronašao put prema vratima (52′). U 64. minuti Halilović je odlično potegnuo s 25 metara, lopta je otišla pored gola.

U 72. minuti Lončar je odlično ubacio, lopta je preletjela sve i prošla uz vratnicu! U 83. minuti identična situacija. Murić je sjajno ubacio, lopta je preletjela sve i još jednom prošla uz vratnicu.

U drugoj minuti sudačke nadoknade, nakon ubačaja Murića, lopta se odbila do Puljića koji je ostao sam 15-ak metara, ali udarac je otišao iznad grede!