VIDEO, FOTO: Rijeka pobijedila Osijek, hat-trick Gavranovića za prednost pred uzvrat

kup rijeka osijek 2017 gavranovic (4)

Nogometaši Rijeke pobijedili su Osijek 3:1 u prvoj utakmici polufinala Kupa Hrvatske stekavši prednost pred uzvrat što je na rasporedu 15. ožujka. Rijeka je odigrala još jednu odličnu utakmicu, a riječi hvale za svoju ekipu imao je i trener Matjaž Kek. U videu pogledajte što je Matjaž Kek izjavio nakon utakmice protiv Osijeka, a veliku fotogaleriju s utakmice pogledjte na ovom linku

Rijeka – Nogometaši Rijeke pobijedili su Osijek 3:1 u prvoj utakmici polufinala Kupa Hrvatske stekavši prednost pred uzvrat što je na rasporedu 15. ožujka u Osijeku.

kup rijeka osijek 2017 gavranovic (1)

Izabranici Matjaža Keka tako su četvrti put ove sezone pobijedili Osijek, nakon tri slavlja u prvenstvu stigla je i pobjeda u Kupu.

Rijeka nije mogla zamisliti bolje otvaranje, već u devetoj minuti probijena je osječka obrana. Nakon kornera gostujuća momčad kratko je otklonila opasnost. Lopta je došla do Mateija koji je ubacio s desne strane. Gavranović je iskoristio lošu reakciju obrane Osijeka i pospremio loptu u mrežu – 1:0.

Drugi gol stigao je u 23. minuti. Nakon ubačaja iz kuta Andrijašević je glavom spustio loptu za Gavranovića koji ponovo ne griješi – 2:0. Do kraja prvog dijela nije bilo izrazitih prilika na obje strane.

kup rijeka osijek 2017 gavranovic (5)

Osijek je drugi dio otvorio pokušajem Peroševića u 52. minuti, te je u nekoliko navrata stigao do gola Rijeke, ali bez prave ideje u završnici. Rijeka je uzvratila u 62. minuti. Mišić je ubacio iz slobodnog udarca, Gavranović odlično pucao glavom, ali Malenica je sjajno reagirao. Ipak, Gavranović je dočekao hat-trick. Mišić je odigrao loptu na bok koju je Andrijašević propustio za Zutu. Uslijedio je prizeman ubačaj, a Gavranović je još jednom poentirao za 12. gol ove sezone – 3:0.

Osijek je ipak uspio stići do pogotka na Rujevici. Jedna nesmotrenost u obrani omogućila je Lopi da uzme loptu, uđe u kazneni prostor gdje je pao nakon kontakta s Kulušićem, a sudac Jović pokazao je na bijelu točku.

kup rijeka osijek 2017 gavranovic (2)

Perošević je bio siguran i donio Osijeku tračak nade – 3:1.

– Došli smo do prvog cilja u dvoboju, pobijedili smo i imamo prednost pred uzvrat. Pobjednik će se riješiti nakon utakmice u Osijeku. Veseli povratak na Rujevicu, pozitivna i dobra atmosfera. Zadovoljan sam s puno stvari u ovoj utakmici. Krenula je regeneracija i priprema utakmice protiv Lokomotive, rekao je Matjaž Kek.

U videu pogledajte što je Matjaž Kek izjavio nakon utakmice protiv Osijeka, a veliku fotogaleriju s utakmice pogledjte na ovom linku

Kup, polufinale
Rijeka – Osijek 3:1
RIJEKA Stadion HNK Rijeka. Gledatelja 5008. Sudac: Fran Jović (Zagreb)
Strijelci: 1:0 Gavranović (9′), 2:0 Gavranović (23′), 3:0 Gavranović (71′), 3:1 Perošević (75′-11m)
Žuti kartoni: Zuta, Elez (Rijeka), Barišić, Barać, Lesjak, Grgić (Osijek).
Rijeka: Prskalo, Ristovski, Elez, Kulušić, Zuta, Bradarić, Mišić, Gorgon, Andrijašević (od 76′ Maleš), Matei (od 55′ Bezjak), Gavranović (od 82′ Vešović).
Osijek: Malenica, Barišić, Barać, Mioč (od 61′ Vojnović), Džolan (od 61′ Grgić), Boban (od 77′ Ejupi), Perošević, Lesjak, Petrovikj, Lopa, Lukić.