VIDEO/FOTO Rijeka u odličnoj i otvorenoj utakmici svladala Rudeš golovima Lončara, Puljića i Čolaka

Obje momčadi otvoreno su ušle u utakmicu, a „bijeli“ su tek povremenim bljeskovima nogometne izvrsnosti pokazali da se radi o dvoboju drugoplasirane ekipe u HNL-u i „fenjeraša“.

Rijeka – Zanimljivu i uzbudljivu utakmicu pružili su navijačima na Rujevici HNK Rijeka i Rudeš, a u 90 minuta bilo je podosta golova i još više odličnih akcija i prilika. Obje momčadi otvoreno su ušle u utakmicu, a „bijeli“ su tek povremenim bljeskovima nogometne izvrsnosti pokazali da se radi o dvoboju drugoplasirane ekipe u HNL-u i „fenjeraša“.

Prvi udarac prema golu uputili su gosti u 10 minuti. Juranović je otvorio prostor i potegnuo s ruba kaznenog prostora, ali nije bilo preciznosti. Minutu kasnije, prilika je bila za domaćine. Acosty je lijepim potezom pronašao Pavičića koji je, uz manje poteškoće, odigrao za Murića, ali njegov udarac je blokiran. U 12. minuti nakon ubačaja iz kuta, Puljić je petom prenio loptu na drugu vratnicu. Župarić je natrčao, ali snažan udarac otišao je pored gola.

Velika prilika za goste dogodila se u 18. minuti. Lončar je krivo odigrao jednu loptu, krenula je kontra Rudeša. Juranović se sjurio prema golu, nitko nije izašao u blok, a udarac je otišao pored gola. Rijeka je tada imala sreće, jednako kao i Rudeš šest minuta kasnije: Kvržić je odlično ubacio, ali Smoljo je u posljednjem trenutku uspio uklizati ispred Puljića i odnijeti loptu.

Prvi pogodak pao je u 35. minuti, a hladnokrvni ekzekutor bio je Stjepan Lončar. Pavičić je sjajno izbacio Puljića koji se sjurio prema golu. Umjesto udarca, napadač Rijeke, sjajno je osjetio dolazak Lončara i odigrao loptu u kazneni prostor, a Lončaru je samo preostalo zatresti mrežu! Već pet minuta kasnije, Riječani su povećali vodstvo. Pavičić je ubacio s desne strane, a Puljić glavom pogodio za 2:0.

Misli domaćina već su bile usmjerene prema svlačionici, kada je u posljednjim trenucima prvog dijela stigao i gol za goste. Rudeš je smanjio na 2:1 u 44. minuti. Nakon ubačaja s desne strane Lisakovich je pucao, Sluga odlično reagirao, ali Lisakovich je bio najbrži i zatresao riječku mrežu.

Strijelac prvog gola za goste na otvaranju drugog dijela umao je upisao i asistenciju. Lisakovich je u 48. minuti opasno ubacio, malo je nedostajalo da Kovačević neometan primi loptu u kaznenom prostoru u izglednoj šansi.

Rijeka je u drugom dijelu prvi puta zaprijetila u 55. minuti iz „slobodnjaka“. Sa 25 metara s lijeve strane Puljić je potegnuo, ali lopta je otišla preko gola. Četiri minute kasnije Kvržić je odigrao za Murića koji je pokušao s ruba kaznenog prostora, ali udarac je obranio Banić. Rudeš je uzvratio vrlo brzo. U 61. minuti opasan udarac Franka Kovačevića otišao je malo iznad grede.

Lijepa akcija Rijeke izrodila je u 69. minuti novi pogodak. Puljić je ubacio loptu, Lepinjica glavom nije uspio pucati, ali Čolak je poentirao nakon 148 dana i povisio vodstvo na 3:1.

U 83. minuti Rudeš je imao dvije izvrsne šanse za smanjenje zaostatka. Nakon ubačaja s desne strane Lisakovich je pokušao glavom, ali Sluga sjajno reagirao i spriječio pogodak. U nastavku akcije, novi ubačaj pred vrata domaće momčadi stigao je s lijeve strane, nogometaši Rudeša našli su se pred praznim vratima, no s pet metara nisu uspjeli ubaciti u gol, a Riječani su uspjeli „iskopati“ loptu i otkloniti opasnost.

Gosti su do kraja utakmice nastavili s pritiskom, redale su se prilike u riječkom šesnaestercu, no domaća obrana uglavnom je bila suverena. Nije ni Rijeka bila bez šansi – u 89. minuti Murić je izveo korner, a odličan udarac glavom Punčeca otišao je preko gola.