VIDEO, FOTO: VAŽ JE NAŠ!!!! Rijeka pobijedila Dinamo i osvojila duplu krunu!

Gromoglasnu podršku Armade u Varaždinu snimio je naš fotoreporter, a mi ju donosimo u priloženom video prilogu u nastavku teksta… Fotogaleriju s utakmice pogledajte na ovom linku

Varaždin – Nogometaši Rijeke pobjednici su Kupa Hrvatske! Rijeka je u finalu odigranom u Varaždinu pobijedila Dinamo i tako trijumfalno zaključila najuspješniju sezonu u povijesti u kojoj je osvojila duplu krunu – prvenstvo i Kup Hrvatske!

Igrala se 72. minuta. Rijeka je nakon jedne brze kontre izborila korner. Mišić je ubacio, Gorgon spustio loptu, a Župarić sjajno reagirao – 1:3. Bila je to samo potvrda sjajne riječke partije u Varaždinu na putu prema duploj kruni.

Rijeka je poluvrijeme otišla s 1:1 u utakmici u kojoj je u prvih 45 minuta bila bolji suparnik. Sve što su propustili u prvom dijelu, nadoknadili su na otvaranju drugog poluvremena. Mišić je izveo korner, Gavranović ostao sam na drugoj vratnici i drugim pogotkom na utakmici prometnuo se u junaka finala – 1:2.

Rijeka je bolje otvorila utakmicu pritisnuvši Dinamo koji nikako nije mogao povezati redove. Prva velika prilika stigla je u 10. minuti. Mišić je sjajno odigrao za Gavranovića koji je bio brži od Schildenfelda. Uslijedio je oštar udarac, Zagorac je obranio, a Gorgon je ostao na krivoj nozi da bi odbijanac pospremio u mrežu.

Četiri minute kasnije Rijeka je ponovo prijetila. Andrijašević je blokirao pokušaj Schildenfelda da ispuca loptu i sjurio se u kazneni prostor. Nakon što su braniči Dinama iščeprkali loptu iz nogu Andrijaševića, ona je došla do Gavranovića čiji je udarac prošao pored vratnice.

Sve propuštene prilike došle su na naplatu u 24. minuti. Rijeka je ponovo izvela brzu akciju, Andrijašević je u završnici proigrao Gavranovića koji je rutinski poentirao – 0:1.

Dinamo je do daha stigao u 31. minuti kada je Soudani pobjegao obrani Rijeke, ali njegov udarac otišao je pored gola.

Dinamo je izjednačio u 37. minuti. Vučemilović je dosudio prekršaj nakon starta Eleza na Soudaniju. Matel je ubacio, lopta se odbila do Olma koji je potegnuo iz prve – 1:1.

Nakon što je Rijeka povela uslijedio je pritisak Dinama. U 58. minuti Soudani je pucao s 15-ak metara, lopta se od grede odbila u teren, a Gojak je iz blizine glavom poslao loptu pored gola.

Devet minuta kasnije nakon ubačaja iz slobodnog udaraca, Schildenfled je glavom prenio loptu, Hodžić je ostao sam pred Prskalom, ali nije uspio doći do lopte. U 69. minuti Soudani je ponovo bio u glavnoj ulozi, a udarac je otišao pored vratnice. Fotogaleriju s utakmice pogledajte na ovom linku

Kup, finale
Dinamo – Rijeka 1:3

Stadion NK Varaždin
Gledatelja 8183
Sudac: Ante Vučemilović (Osijek)
Strijelci: 0:1 Gavranović (24′), 1:1 Olmo (37′), 1:2 Gavranović (46′), 1:3 Župarić (72′)
Žuti kartoni: Pivarić, Hodžić, Henriquez (Dinamo), Vešović, Elez, Ristovski, Andrijašević (Rijeka).

Dinamo: Zagorac, Soudani, Machado, Gojak (od 59′ Sammir), Hodžić (od 75′ Henriquez), Pavičić, Pivarić, Olmo, Schildenfeld, Lešković (od 53′ Soldo), Matel.

Rijeka: Prskalo, Ristovski (od 85′ Zuta), Župarić, Elez, Vešović, Mišić, Bradarić, Bezjak, Andrijašević (od 60′ Maleš), Gorgon (od 73′ Čanađija), Gavranović.