futsal_hrvatska…u videu, koji se nalazi u nastavku teksta, pogledajte isječak s utakmice…
…Hrvatska futsal reprezentacija upisala je jednu od najvrjednijih pobjeda u svojoj povijesti…

Kastav – Hrvatska futsal reprezentacija, u međunarodnoj prijateljskoj utakmici, odigranoj prošle subote u Kastvu, upisala je jednu od najvrjednijih pobjeda u svojoj povijesti. U veličanstvenoj atmosferi i igri, izabranici Mate Stankovića pobijedili su reprezentaciju Argentine.
Utakmicu, s eurogolom, otvorio je Jakov Grcić, s deset metara pred kraj prvog poluvremena, da bi minutu kasnije Denis Mijatović pogodio za 2 : 0 nakon izvrsno odigrane akcije iz prekida.
U nastavku susreta igrala se otvorena i čvrsta utakmica, a konačan rezultat postavio je Frane Despotović u posljednjoj minuti susreta iz akumuliranog udarca sa deset metara.
Prije utakmice mnogobrojnoj publici predstavili su se kadeti MNK Kastav koji su osvojili 3. mjesto u Hrvatskoj na završnici kadetskog prvenstva Hrvatske. Početni udarac na utakmici izveo je kastavski župnik Franjo Jurčević. U pauzi između dva poluvremena podijeljeni su pehar i medalje najboljim ekipama Dječje malonogometne lige koje se je i ove godine održavala u organizaciji MNK Kastav. Morčići MNK Kastav osvojili su prvo mjesto, dok je drugo mjesto osvojila ekipa SD Moji Srdoči.
Hrvatska – Argentina 3 : 0
Kastav, Sportska dvorana Kastav
Suci: Danijel Janošević (Hrvatska), Andrej Topić (Hrvatska), Josip Dujmić (Hrvatska)
Delegat: Mario Jurić (Hrvatska)
Gledatelja: 1.500

Strijelci: 1:0 Grcić (11), 2:0 Mijatović (11), 3:0 Despotović (40 – 10m)
Akumulirani prekršaji:
Hrvatska: 3+5
Argentina: 4+6
Žuti kartoni:
Hrvatska: Bajrušović (29), Babić (29)
Argentina: Amas (23), Cuzzolino (30), Taboda (35), Borruto (40)

Hrvatska: Jukić, Grcić, Jelovčić, Suton, Novak, Grbeša, Despotović, Dulvat, Babić, Bajrusović, Palavra, Laura, Mijatović, Luketin
Izbornik: Mato Stanković
Argentina: Elias, Belsito, Cuzzolino, Basile, Borruto, Quevedo, Taffarel, Gonzales, Fafasuli, Stazzone, Rescia, Taborda, Maina, Amas
Izbornik: Fernando Larranaga
Hrvatska – Argentina 3:0