rijeka_split

Nogometaši Rijeke osvojili su tri vrijedna boda zahvaljujući dvama golovima Marina Tomasova koji su došli kao plod odlične igre cijele momčadi tijekom svih 90 minuta, a posebno u posljednjih pola sata nakon isključenja Leškovića.

Split- Nogometaši Rijeke pobijedili su Split u utakmici 7. kola MAXtv Prve lige. U odličnoj utakmici punoj tempa i odličnih akcija Rijeka je na kraju uspjela izdržati s igračem manje nakon što je u 58. minuti isključen Marko Lešković. Rijeka je tako na krilima dvostrukog strijelca Marina Tomasova stigla do prve gostujuće pobjede ove sezone. Sve je krenulo odlično po Rijeku sjajnim pogotkom Marina Tomasova već u 7. minuti. Krilni ofenzivac Rijeke primio je loptu na 25 metara, izborio prostor za udarac i neobranjivo uz pomoć vratnice matirao Zagorca – 0:1. Rijeka je do poluvremena odlično iskontrolirala sve pokušaje Splita da izjednači ponajviše zahvaljujući agresivnom veznom redu gdje su Močinić i Maleš djelovali neprelazno. S druge strane Rijeci je za okruniti inicijativu nedostajalo malo mirnoće u završnici pa je tako najbolja prilika za povećanje vodstva, koja je završena udarcem, bila ona Bradarića u 27. minuti kada je iz voleja s 15-ak metara iskosa pogodio vanjski dio mreže. Iako je povećanje vodstva Rijeke visilo u zraku, utakmica se potpuno zakomplicirala nakon crvenog kartona kojega je zaradio Lešković u 58. minuti.

ilustracija

Drugo poluvrijeme ponovo je počelo inicijativom Rijeke ali odlične prilike Tomasova, Tomečaka, Leškovića, Roshija i Balaja nisu pronašle put do mreže pa se utakmica, iako je povećanje vodstva Rijeke visilo u zraku, potpuno zakomplicirala nakon crvenog kartona kojega je zaradio Lešković. Ipak, Rijeka je pametnom igrom prepustila loptu domaćinu kojem je zatvorila sve koridore prema Vargiću i čekala kontru koja je trebala potvrditi tri boda.
Nakon propuštenih prilika Balaja, Ristovskog i Radoševića pojavila se bojazan da bi Rijeka mogla biti kažnjena za promašaje u završnici, ali onda je Marin Tomasov odlučio pobjednika. Jednu od bezbroj lopti koje je osvojio Močinić je proslijedio Radoševiću čiju je dijagonalu primio Tomasov, ušao u kazneni prostor na lijevoj strani i preciznim udarcem zaključio priču na Parku mladeži – 0:2.

Matjaž Kek

Matjaž Kek

– Mislim da smo bili bolja momčad i zasluženo pobijedili budući da smo imali više prilika – kaže Matjaž Kek. Ova pobjeda je veliki kompliment cijeloj momčadi i pozitivna energija za daljnji rad – rekao je Kek Iako se Split pokušavao vratiti u utakmicu, Rijeka je u defenzivi ostala koncentrirana posljedica čega je i što je mreža iza Vargića već treću utakmicu zaredom ostala netaknuta.

– Iako smo ostali s igračem manje i dalje smo bili opasni, i zbog toga veliki kompliment momčadi za ovu pobjedu. Nedostajalo nam je nekoliko igrača, ali uoči utakmice sam rekao da će oni koji dobiju priliku ići na glavu. Odigrali su jedan za drugog, momčadski, u defanzivi bez greške i mislim da je ta pobjeda veliki kompliment cijeloj momčadi i pozitivna energija za daljnji rad. Presudila je naša igra, naša disciplina, naša želja i naš neviđeni motiv – rekao je Matjaž Kek.