nk_opatija_sto-1…ne baš kvalitetna utakmica, u zadnjih deset minuta, iznova je potvrdila zašto je nogomet najpopularniji sport na svijetu…
…u nastavku teksta pročitajte izvještaje s odigranih utakmica seniora, mlađih i starijih morčića…

Opatija – Nakon uspješnog gostovanja u Dubravi, igrači suspendiranog trenera Bogolina (sjedio na tribinama), odnosno danas pod vodstvom pomoćnika Pavinčića, ugostili su susjede s Grobnika. U sastavu domaćih nedostajali su kažnjeni kapetan Zobić, suspendirani Krnjatić i ozlijeđeni Rudan.
Po lijepom i sunčanom vremenu, skoro pa idealnom za igru, domaći su nešto bolje otvorili utakmicu, najprije iz slobodnog udarca u 17′ Mance puca preko živog zida, ali i zamalo pokraj gola, a zatim i Radomir u 18′ puca mlako, opet pokraj vratiju gostujućeg vratara Milića .
U 27′ gosti dolaze u vodstvo, iz slobodnog udarca s lijeve strane ( blizu korner zastavice ), gosti ubacuju oštru loptu pred vrata domaćeg vratar Vukića, u velikoj gužvi i mnoštvu igrača, lopta dolazi do Malkića koji je leđima okrenut prema golu, na otprilike 7-8 m, ali pronalazi vrhunsko rješenje i petom , na iznenađenje cijele domaće obrane loptu šalje u desni donji kut nebranjene mreže. 0 : 1!
Domaći pokušavaju izravnati rezultat, ali udarac Saleša u 30′, kao i Kremenovića na centaršut Šukera, vratar gostiju lakoćom brani. Na odmor Grobničani odlaze sa zasluženim vodstvom.
U nastavku, domaći, uobičajeno počinju s dva nova igrača, umjesto Samaržije i Saleša, u igru ulaze novopridošli igrač Iskra i Vlatković. Iako se očekivalo da će domaći igrači pojačanom agresijom pokušati doći do poravnanja, gosti su ti koji diktiraju tempo i stvaraju prilike. U 50′ Malkić iskosa s 25 m upućuje snažan poluvisoki udarac kojeg Vukić skreće u korner. To kao da je malo trgnulo igrače u crno bijelim dresovima, pa stvaraju nekoliko poluprilika.
nk_opatija_velebit_kup_hrvatske-1
Mance u 53′ puca iz poluvoleja s ruba 16-terca preko gola, u 60′ Vlatković se iznenada našao sam pred vratarom gostiju koji mu blokira udarac izbliza, u 65′ Kolić iz slobodnog udarca snažno puca ali golman gostiju ponovo na mjestu, a u 68′ Radomir iz okreta s 15 m, ali ponovo Milić brani. Gosti se uspješno brane i iz kontri i polukontri opasno prijete , pa tako u 75′ iz jedne takve brze akcije po njihovoj desnoj strani, Jasprica izlazi sam iskosa pred golmana Vukića i šalje loptu u suprotni kut. 0 : 2. Ubrzo nakon povećanja vodstva, iz još jedne brze kontre gosti postižu još jedna zgoditak kojeg na intervenciju pomoćnog suca, zbog zaleđa, glavni sudac Perak poništava. Što je izazvalo dosta velik revolt kako kod gostujućih igrača, tako i kod iznenađujuće malobrojnih gostujućih navijača, koji su znali doći u puno većem broju na utakmicu svojih miljenika u Opatiju.
Naizgled rezultatski riješena utakmica, u 84′ ponovo postaje interesantna jer jedna akcija Tkalčević – Vlatković – Radomir donosi smanjenje rezultata 1 : 2. Tkalčević je uputio dugu i visoku loptu na Valtkovića koji je glavom prosljeđuju Radomiru, koji izlazi sam pred vratara i rutinski je sprema u mrežu. Domaći igrači su tada malo stisnuli, te u sučevoj nadoknadi, u 93′ još jednu dugačka lopta u 16-terac gostiju, stoper gostiju nepotrebno rukama hvata i ruši Niku Vlatkovića, a sudac Perak, pokazuje na bijelu točku. Slijedi par minuta u kojima gostujući igrači negoduju, a u tome očito su najviše prednjačili trener gostiju Damir Milinović, kojeg sudac Perak zajedno s predstavnikom kluba koji je sjedio na klupi, odstranjuje tj. isključuje te su obojica morali napustiti igralište. U međuvremenu Šuker namješta loptu na 11m i kad je sudac dao znak smirenim udarcem vratara šalje u desni a loptu u lijevi kut i domaći dolaze do izjednačenja. 2 : 2! Ubrzo nakon toga sudac svira kraj utakmice.
Ne baš kvalitetna utakmica, sve do pred kraj utakmice, čak i rezultatski izvjesna i neinteresantna, ali u posljednjih 6 minuta uz pridodane 4 minute sudačke nadoknade, iznova je potvrdila zašto je nogomet najpopularniji sport. Gosti razočarani, što rezultatom (već su bili ”upisali“ 3 gostujuća boda), a više sudačkim odlukama, a domaći na kraju spretno i sretno osvajaju jedan bod.
NK OPATIJA – NK GROBNIČAN 2 : 2 (0:1)
Vukić, Samaržija (46′ Iskra), Kolić, Tkalčević, Corallini, Tokić, Kremenović (78′ Matovina), Šuker, Mance, Saleš (46′ Vlatković), Radomir
U nastavku donosimo izvještaje s jučerašnjih utakmica omladinskih uzrasta…

Liburnija.net: Nogometni klub Opatija - Stariji Morčići

Mlađi morčići
Nakon prebrođenog šoka iz prošlotjedne utakmice s NK Orijentom i poraza 1:10, mlađi morčići su ugostili dječake iz NK Rijeke. Utakmica protiv dječaka iz susjeda s Kantride sigurno nije mogla poslužiti za iskupljenje, no za razliku od utakmice protiv Orijenta, ipak su domaći dječaci pružili kakav takav otpor mlađim morčićima riječkog prvoligaša. Dobro su se branili i držali do 17 min prvog poluvremena, kad su gosti poveli s 1: 0, čak i do kraja prvog poluvremena, a potom u drugom poluvremenu došla je do izražaja veća kvaliteta morčića NK Rijeke. Častan poraz, u kojem je posebno atraktivan i lijep zgoditak ( i jedini za domaće ) postigao Dominik Traub. Iz slobodnog udarca s 15-tak metara preko zida u same rašlje. Krasno!
NK OPATIJA NK RIJEKA 1 : 8 (0:2)
Bolterstein, Uljanić, N.Džaja, Blečić,Marok Zanet, Sinožić, Pozderac, Čule, Diković, Peruč, Kumičić, Buršić, Pepelnik, Šafarek, Traub, Perić
Trener: Boris Petrovčić
Strijelci: 0:1 Marko Jelić u 17′, 0:2 David Vidović u 19′, 0:3 Jakov Delibegović u 30′, 0:4 Jakov Delibegović u 31′, 0:5 Veldin Hodža u 33′, 0:6 Veldin Hodža u 34′, 1:6 Dominik Traub u 38′, 1:7 David Vidović u 48′, 1:8 Jakov Gauš u 49′

Stariji morčići
Stariji morčići su bili vrlo blizu malog sportskog podviga, jer su se punih 48 minuta svojski borili i trudili ne bi li u utakmici sa svojim vršnjacima iz NK Rijeke, ostali neporaženi, no nisu izdržali jer je 2 minute prije kraja Ronald Peraić Erstić postigao jedini i pobjedonosni zgoditak, na veliko veselje svojih suigrača i navijača (roditelja) na tribinama opatijskog stadiona. Cijela utakmica bila je vrlo neizvjesna, samim time i zanimljiva za gledanje, iako su dječaci s Kantride 4 puta pogodili okvir ( stative i prečke ) gola domaćih. Imali su i morčići Opatije svoje prilike, ali ih nisu znali iskoristiti.
NK OPATIJA – NK RIJEKA 0 : 1 (0:0)
Bezinović, Bilajac Juranović, Maravić, Nikolac, ,Šepić Šimić, Sikirica, M.Cvetko, A. Cvetko, M.Zelenika, Čejvanović
Trener: Zoran Cofer Kliner
Strijelac: 0:1 Ronald Peraić Erstić u 48′

Liburnija.net: Nogometni klub Opatija - Mlađi Morčići

NK OPATIJA – NK GROBNIČAN 2 : 2

NK OPATIJA – HNK RIJEKA 0 : 1 Morčići