Opatijski campo je ponovo privukao veći broj gledatelja, vrijeme i travnjak, su bili u optimalnim uvjetima za nastavak pobjedničkog niza igrača u crno bijelim dresovima, no gosti su se pokazali kao respektabilan protivnik. Najzanimljivije detalje s utakmice pogledajte u nastavku teksta-…

Opatija – Igrala se peta minuta sudačke nadoknade, kad je Furijan izveo slobodan udarac točno na sredini igrališta (uz aut liniju), nabacio visoku loptu pred vrata gostiju, najviši u skoku Lazić, prebacio loptu glavom, točno na nogu Ivana Kovačevića, koji s 3 m, nogom , ispred zbunjenog gostujućeg vratara, ubacuje loptu u mrežu, za izjednačenje, 2:2! Opatijci su tako, na kraju ipak uspjeli osvojiti bod, u utakmici, u kojoj je ovakav ishod najobjektivniji.

U prvom poluvremenu, Opatijci su u tri “sumnjive” situacije tražili najstrožu kaznu ( srušeni u kaznenom prostoru, redom, T.Rudan, Ugrina i J.Rudan ), no danas neuvjerljivi sudac Bezelj, nije niti jedan “okršaj” ocijenio za jedanaesterac. A jedine dvije opasnije akcije, u prvom dijelu, stvorili su Opatijci, najprije je odličan udarac Ugrine ( nakon ubačaja J.Rudana ), vratar Kranjčec, izvanrednom obranom skrenuo u korner (32′), da bi Bogolin (40′) na povratnu loptu J.Rudana, iz prve, ljevicom opalio, ali iznad vratnice.

Prvi udarac gostiju u okvir vrata domaćina (49′), završio je u mreži , za vodstvo Udarnika 0:1. Usamljeni Brajko, na nekih 10-tak metara od gola, ubačenu loptu, krasnim i preciznim udarcem glavom poslao je u nezaštićeni dio mreže domaćeg vratara Magaša, koji je samo pogledom mogao ispratiti neuhvatljivu putanju lopte.

Matovina – penal za 1:1

Opatijci, do izjednačenja dolaze u 62′ , nakon sto je Matovina pogodio s bijele točke. Prethodno je, netko od gostujuće obrane, na rubu 16-terca, srušio Lazića. U usporedbi s tri “sumnjive” situacije, iz prvog poluvremena, ovaj prekršaj bio je najblaži i najmanje “sumnjiv”. U 76′ gosti iz Kurilovca , nakon jedne brze polukontre i dobre povratne lopte, natrčali Kelava, oštrim prizemnim udarcem ponovo dolaze u vodstvo-1:2, da bi, Opatijci, na početku izvještaja, opisanom akcijom, u 95′ poravnali rezultat.

Na, kraju, ipak zaslužena podjela bodova, iako su domaćini stvorili veći broj prigoda, ali je danas raspoloženi vratar Kranjčec ( osim u 32′ i u 64′ ), izvanrednim intervencijama spašavao svoju momčad, kao i jučer, neuobičajeno neprecizni T.Rudan, najzaslužniji za konačni ishod utakmice. U ekipi Opatije, vidno se osjetio izostanak kreatora i znalca, Šolića, kao i još nekolicine igrača iz standardne postave.

3. HNL ZAPAD
Datum: 07.10.2017.
Kolo: 9
Kategorija: SENIORI
Igralište : NK Opatije
Suci: Matej Bezelj ( Pula ), Ivan Jakičić ( Poreč ), Stjepan Novosel ( Kamanje ), 4.sudac: Igor Rajko ( Poreč )
Delegat : Josip Krmpotić ( Gospić )
Doktor: Dr Lovro Tkalčić

NK OPATIJA – NK UDARNIK 2 : 2 ( 0:0 )
Magaš, J.Rudan, Cvetkovic (50′ Dadić), Lucić, T.Rudan, Ugrina, Furijan, P.Kovačević (52′ Pejanović), Lazić, I.Kovačević, B.Bogolin (46′ Matovina)
Trener: Zoran Bogolin

NK UDARNIK: Kranjčec, Šarić (67′ Pralas), Čunčić, Ladović, Brajko, Krsnik, Hodak (90+2′ Turkalj), Kelava, Čolić, Grdenić, Džaja (87′ Lučić)
Trener : Damir Biškup