Arhiva

Nogometaši Rijeke doživjeli su prvi poraz ove sezone. Na gostovanju kod Lokomotive izabranici Matjaža Keka nisu prikazali igru koja ih je krasila ove sezone, a domaćin je do pobjede stigao u sudačkoj nadoknadi.

Zagreb – Nogometaši Lokomotive pobijedili su Rijeku 1:0 u utakmici 32. kola MAXtv Prve lige nanijevši joj prvi poraz u tekućoj sezoni. Utakmica u Kranjčevićevoj nije ponudila previše prilika na obje strane, ni Lokomotiva ni Rijeka nisu bili napadački raspoloženi.

Ključan trenutak dogodio se u sudačkoj nadoknadi. Nakon kornera Križarić je procijenio da je Andrijašević povukao za dres jednog nogometaša Lokomotive pokazavši na bijelu točku. Majer je preuzeo odgovornost – 1:0. Andrijašević je zaradio žuti karton zbog kojeg će

Nekoliko trenutaka prije toga Antunović je ostao sam na 11 metara pred golom Rijeke, ali Prskalo je izašao s crte i sjajno reagirao. Ipak, nekoliko sekundi kasnije Lokomotiva je stigla do pogotka.

Prvo poluvrijeme nije ponudilo previše od igre, Lokomotiva je u dva navrata u ranoj fazi stigla pred gol Rijeke, ali bez ozbiljnije prilike.

Andrijašević je okušao udarac u 23. minuti, a Gavranović nije iskoristio dobru poziciju na rubu kaznenog prostora u 30. minuti. U 36. minuti Gorgon je oduzeo loptu i izborio slobodan udarac na 25 metara s lijeve strane.

Mišić je ubacio, lopta je došla do Vešovića na rubu kaznenog prostora koji je gađao suprotni kut, a lopta je otišla iznad grede. U 44. minuti nogometaš Lokomotive u visokom luku vratio je loptu prema Šemperu. Malo je nedostajalo da Andrijašević presječe loptu i zatrese mrežu.

Lokomotiva je prva zaprijetila u nastavku. Radonjić se izborio za loptu u duelu s Elezom na rubu kaznenog prostora, gurnuo za Grezdu čiji je pokušaj ubačaja iz izgledne situacije blokirao Zuta.

Rijeka je polako uspostavila kontrolu u igri, ali nije bilo ideje u završnici. Vešović je bio najkonkretniji na lijevom boku, nekoliko prodora unijelo je pomutnju u obranu Lokomotive, ali bez konkretne završnice.

– Ne preostaje mi ništa drugo nego da čestitam Lokomotivi na zasluženoj pobjedi. Kada u 90 minuta ne stvoriš šansu uvijek ti se može dogoditi ovo što se dogodilo u posljednjoj minuti. Lokomotiva je igrala angažirano, borila se i na kraju te nogomet nagradi, rekao je Matjaž Kek, trener Rijeke.