VK Opatija: Fantastičnom obranom do nove pobjede @ 1. B HVL

vk_opatija_seniori_zadar

Sljedeće subote, od 18 sati na bazenima Kantrida, Opatijci u zadnjem kolu, u slavljeničkoj atmosferi dočekuju momčad Galeba, koja ih je ove godine jedina pobijedila, te se nadaju velikom odazivu navijača kako bi zajedno mogli proslaviti dugo očekivanu titulu prvaka.

Zadar – Vaterpolisti Opatije su na gostovanju u Zadru došli do šesnaeste pobjede u ligi prvenstveno zahvaljujući njihovom najjačem ovogodišnjem segmentu,igri u obrani.

Igrači trenera Kancijanića, su na zadarskom bazenu Višnjik, održali besplatni sat predavanja iz osnova obrambene taktike rezultat čega su samo četiri primljena gola i to u trenucima kada je utakmica već odavno bila riješena. Kapetan Martinčić je prvi zatresao mrežu domaćeg vratara Curaća nakon nepune dvije minute igre a najbolji opatijski strijelac Gabrijel Strižić zaključuje četvrtinu svojim prvim od tri jučerašnja gola.

U drugoj četvrtini Opatijci pokretnom zonom onemogućavaju Zadrane u nakani da savladaju izuzetno raspoloženog Gržentiča koji je i ono malo lopti koje su domaći uspjeli zapucati prema golu bez većih problema zaustavio.

Na drugoj strani Strižić i Vedran Deželjin koriste svoje prigode pa je rezultat poluvremena 4 : 0 u korist Opatijaca. I u trećoj četvrtini Opatijci preko Sanjina Deželjina prvi tresu mrežu svojih suparnika i tek tada, nakon više od 19 minuta igre, Bobanović koristi igrača više za prvu kapitulaciju Gržentiča.

U daljnjem tijeku utakmice opatijski vaterpolisti dižu svoju prednost do 8 : 1 da bi nakon toga ipak dopustili Zadranima da se i oni malo vesele i smanje rezultat na podnošljivih 9 : 4.