VK Opatija: Na Kantridi pao i Galeb @ 1.B HVL

seniori_akcija_2014_galeb

U zadnjoj četvrtini gosti sa igračem više preko Zonića poravnavaju na 7 : 7, a isti igrač nedugo nakon toga propušta meč loptu za Galeb, kada u čistoj situaciji 1 na 1 ne uspijeva savladati domaćeg vratara Čudinu, koji bravuroznom intervencijom spašava svoju momčad od poraza.

Rijeka – Opatijski vaterpolisti savladali su u pretposljednjem kolu Galeb iz Makarske čime su sa stopostotnim učinkom završili ovogodišnje prvenstvo što se tiče domaćih utakmica. Do kraja ih još očekuje gostovanje u Zadru gdje će u slučaju pobjede ili osvajanja jednog boda postati prva momčad koja je bez poraza osvojila 1.B HVL.

U jučerašnjoj utakmici protiv tradicionalno neugodnog protivnika Opatijci su odigrali možda najlošiju utakmicu prvenstva, punu nervoze i početničkih grešaka, što su gosti uveliko koristili i držali rezultatsku neizvjesnost do posljednjih sekundi.

Opatija je povela prekrasnim pogotkom Glavana, ali je za goste, s igračem više poravnao Brkić. Glavan novim preciznim udarcem izvana ponovno dovodi domaćine u vodstvo no napad nakon toga Brkić postiže svoj drugi gol za 2 : 2. Ponovno Opatijci golom Rakovca vode sa 3 : 2 no međutim tu staju i dopuštaju Makaranima seriju od 3 : 0 za gostujuće vodstvo 5 : 3.

tablica_24_05_2014

Uslijedio je period nepovezane igre domaćih vaterpolista koji nikako nisu mogli pronaći put do suparničke mreže sve dok stvari u svoje ruke nisu preuzeli najiskusniji u njihovim redovima Damir Glavan i Krešimir Turina koji su iskoristili dvije situacije sa igračem više za rezultat 5 : 5 na polovini susreta.

U posljednje dvije dionice najmanje je bilo igre i golova, a puno više dvojbenih sudačkih odluka, a samim time i nervoznih reakcija domaćih igrača što je rezultiralo najprije isključenjem sa pravom zamjene Pavlovića, a nedugo zatim i Rakovca. U međuvremenu Opatijce je, nakon gola Rakovca za 6 : 5 i na drugoj strani Marinovića za 6 : 6, u minimalnu prednost pred posljednjih osam minuta doveo Vedran Deželjin.

I kako to na kraju inače biva, onaj tko ne iskoristi svoje prilike u pravilu bude kažnjen, pa Opatijci 50 sekundi prije kraja preko Vedrana Deželjina iskorištavaju brojčanu prednost za teško izborenu, ali utoliko slađu pobjedu nad sinoć odličnim Makaranima.