Hrvatska je večeras na Rujevici remizirala s Fincima i uoči posljednjeg kola kvalifikacija nije u nimalo zavidnoj situaciji, obzirom su Islanđani istovremeno razbili Tursku, a Ukrajina pobijedila Kosovo. Plasman na SP u Rusiji je u ovom trenutku itekako upitan. Fotogaleriju s Rujevice pogledajte na ovom linku

Rijeka – Hrvatska nogometna reprezentacija remizirala je protiv Finske 1:1 u devetom kolu skupine I kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Rusiji 2018. godine. Izabranici Ante Čačića prepustili su Islandu vodeće mjesto na ljestvici uoči posljednjeg kola i gostovanja u Ukrajini.

U 89. minuti jednu dugu loptu braniči Hrvatske nisu očistili na vrijeme, Subašić je zakasnio, a Soiri je bio najbrži – 1:1.

Bio je to trenutak koji je poništio vodeći pogodak Hrvatske iz 57. minute. Kramarić je primio loptu i počeo lomiti suparničke braniče. Umjesto udarca petom je gurnuo za nadolazećeg Pivarića koji je oštro ubacio. Finski branič dodirnuo je loptu koju je Mandžukić gurnuo u mrežu – 1:0.

Bio je to trenutak koji je donio olakšanje s obzirom da su finski nogometaši dobro parirali hrvatskim državši neriješen rezultat ograničivši napade.

U devetoj minuti Pivarić je ubacio s lijevog boka, lopta je došla do Vrsaljka koji je potegnuo iz prve, ali nije bilo preciznosti. Pet minuta kasnije Kramarić je pokušao ljevicom s 25 metara.

U 21. minuti najveća prilika za Hrvatsku. Nakon kornera, Vida je bio najviši, ali udarac glavom s crte je izbio Schuller.

Pet minuta kasnije Vrsaljko je prošao po desnoj srani, ali udarac Perišića nije bio precizan. Samo dvije minute kasnije Perišić je sjajno pokušao iz poluvoleja, ali opet je lopta otišla pored gola.

U nastavku utakmice Modrić je okušao udarac s 25 metara (54′), minutu kasnije odličan udarac Hetemaja glavom obranio je Subašić.

Nakon vodećeg pogotka Hrvatske, Finska je preuzela kontrolu. Nekoliko opasnih ubačaja stvorili su paniku pred golom, najbliže golu bio je Pukki čiji je udarac blokirao Vida.