FOTO Remi na Rujevici – Rijeka u rezultatskoj i gol krizi

Rijeka je kroz utakmicu stvorila niz prilika, ali nedostatak sigurnosti u završnici koštali su u konačnici bijele dva boda. Veliku fotogaleriju s utakmice pogledajte na ovom linku

Rijeka – Nogometaši Rijeke i Slaven Belupa odigrali su utakmicu bez pogodaka (0:0) u utakmici devetog kola Hrvatski telekom Prve lige. Rijeka je kroz utakmicu stvorila niz prilika, ali nedostatak sigurnosti u završnici koštali su u konačnici bijele dva boda.

Slaven je na otvaranju imao dvije izgledne situacije u kaznenom prostoru, ali Bongogui i Jelić nisu dobro reagirali u kaznenom prostoru.

Rijeka je uzvratila u 10. minuti, Gorgon je pobjegao iza leđa obrane Slavena i oštro ubacio, ali Lončar je zakasnio pospremiti loptu u mrežu.

Velika prilika stigla je u 13. minuti. Capan je sjajno proigrao Čolaka koji je izbio sam pred gol, ali Marković je odlično reagirao i spasio svoj gol. Lopta se odbila do Lončara, ali njegov udarac obrana Slavena izbacila je u korner.

Slaven je ponovo bljesnuo u 25. minuti, Gordana je lijepo pronašao Nowaka, ali udarac glavom otišao je preko grede.

Rijeka je od 30. do 40. minute ubacila u višu brzinu. U 30. minuti Zuta je sjajno ubacio iz slobodnog udarca, Punčec je ostao sam, ali udarac glavom otišao je pored vratnice

Tri minute kasnije Lončar je ubacio s lijeve strane, Gorgon pucao glavom, ali vratar Marković u padu je uhvatio loptu.

Rijeka je u 40. minuti imala novu veliku priliku. Čanađija je gurnuo za Gorgona koji je prebacio loptu, Čolak je izbio sam pred gol, ali vratar Marković na vrijeme je izašao, skratio kut i obranio.

Kraj prvog dijela donio je po jednu priliku na obje strane. U 43. minuti Bogojević se našao u sjajnoj prilici, ali odgodio je udarac, pokušao ubaciti, ali Zuta je izbio loptu.

Minutu kasnije Zuta je lijepo ubacio, ali Čolak nije uspio iskontrolirati loptu u kaznenom prostoru.

Slaven je na otvaranju drugog dijela imao veliku priliku. Gordana je primio loptu na pet metara, Raspopović je izašao u blok, ali napadač Slavena promašio je sjajnu priliku

U 59. minuti Pavičić si je sjajnim potezom otvorio prostor, krenuo prema golu, ali udarac s 15 metara obranio je Marković.

Slaven je pet minuta kasnije pokazao da se ne namjerava samo braniti. Jelić je povukao kontru i odigrao za Bongonguija koji je pucao s ruba kaznenog prostora. Sluga je obranio prizeman udarac, Jelić je pokušao iz odbijanca, ali lopta je od bloka otišla u korner.

U 75. minuti Rijeka je kružila oko kaznenog prostora Slavena, lopta je došla do Acosytja na 15 metra koji je snažno potegnuo, ali lopta je otišla pored desne vratnice. Veliku fotogaleriju s utakmice pogledajte na ovom linku