NK Opatija: Gosti zasluženo nose bodove iz Dugog Sela

nk_opatija_velebit_kup_hrvatske_sm…svojim pogodcima mladi i perspektivni napadači A. Matovina i T. Rudan dokazali su da su sposobni rješavati utakmice na gostujućim terenima…
Opatija – Na gostovanju u Dugom Selu opatijski nogometaši ostvarili su četvrtu pobjedu u nizu, te produžili niz bez poraza na 7 utakmica.
Iako nisu nastupili u najjačem sastavu, izostali Vukić i Tkalčević, na vrhunskom travnjaku gradskog stadiona u Dugom Selu opatijski nogometaši prezentirali su još jednom odličnu igru.
Domaćini su imali laganu inicijativu početku utakmice, a Opatijci su brzim kontrama pokušavali ugroziti vrata domaćina. Jedna od tih akcija urodila je plodom, u 18. minuti, Šuker je u karakterističnom prodoru prošao po desnoj strani domaće obrane, uputio oštar centaršut do T. Rudana, čiji udarac završava u bloku, lopta se odbija do A. Matovine koji rutinirano zabija pogodak za 0 : 1. Nakon toga domaćini su imali dva dobra pokušaja, no mladi vratar Luka Jakopović nije se dao iznenaditi.
Drugo poluvrijeme krenulo je u istom ritmu kao i prvo, s tim da je Opatija bila još opasnija iz mnogobrojnih protuudara. Pobjednik utakmice je odlučen u 83. minute, nakon duge i filigranski točne lopte Radomira, T.Rudan pravovremeno utrčava u prazan prostor iza gostujuće obrane, zaobilazi vratara i posprema loptu u praznu mrežu.
Svojim pogodcima mladi i perspektivni napadači A. Matovina i T. Rudan dokazali su da su sposobni rješavati utakmice na gostujućim terenima jednako uspješno, kao i na domaćim, i tako utišali neke kritičare koji su ih okarakterizirali kao “domaćinske” napadače.
Iskusna opatijska momčad na čelu sa kapetanom Zobićem privela je mirno opatijski brod u još jednu luku pobjede.