1. B HVL : Opatijci prejaki za Siščane!

vaterpolo_tz_sm…nakon poluvremena Opatijci dodatno pojačavaju ritam, a gosti pomalo gube živce što rezultira dvama isključenjima sa pravom zamjene, Težaka i kapetana Jajčinovića…
…za goste do kraja utakmice rezultatsku katastrofu sprječavaju Vurin i Ivičević – Bakulić za konačni rezultat 16 : 7…

Volosko – Gotovo savršenu utakmicu odigrali su opatijski vaterpolisti sinoć na bazenu Kantrida protiv Siscie te time upisali nova tri boda u utrci za najviši plasman.
Respektirajući goste koji u svojim redovima imaju odlične igrače poput Jajčinovića, Ivičević Bakulića i bivšeg vratara Mladosti Ivana Barade, Opatijci su silovito krenuli u utakmicu plod čega su četiri prekrasna pogotka i uvjerljivo vodstvo nakon prvih osam minuta.
Prvi gol postigao je kapetan Martinčić da bi zatim dva puta zaredom precizan bio najbolji strijelac Opatije Vedran Deželjin. Prvi puta iz peterca a potom i udarcem sa vanjske pozicije.Za 4 : 0 ponovno zabija ljevica domaćeg kapetana a do kraja prvog dijela obje ekipe ne koriste dvostruke prilike sa igračem više pa se tako na prvi odmor odlazi velikom prednošću Opatijaca.
Tek što je počela druga četvrtina mlađi brat Deželjin zabija sa igračem više peti opatijski gol da bi odmah potom Težak iznenadio inače odličnog vratara Vukovića preciznim udarcem iz daljine.
Do kraja druge četvrtine za Opatiju su strijelci Martinčić, Peroš i Turina a za Siščane pravu malu majstoriju izvodi Jajčinović te pored trojice domaćih igrača i vratara Vukovića ubacuje loptu u mrežu.
Nakon poluvremena Opatijci dodatno pojačavaju ritam a gosti pomalo gube živce što rezultira dvama isključenjima sa pravom zamjene, Težaka i kapetana Jajčinovića.
Takvu situaciju odlično koristi Peroš koji prvo pogađa u situaciji sa igračem više a nakon toga bez prekršaja oduzima loptu na vanjskoj liniji, maestralno se oslobađa svog suparnika i lagano pokraj nemoćnog Barade šalje loptu u mrežu za visokih 10 : 2.
Do kraja četvrtine Siščani koriste malo opuštanje u redovima domaćih vaterpolista te golovima Ivičević – Bakulića, Vurina i Titlića smanjuju rezultat a njihovu seriju prekida dalekometni pogodak Sušnja za 11 : 5.
U posljednjoj četvrtini još dva gola daje Vedran Deželjin a po jednom su strijelci Žulić, Juraga i petnaestogodišnji opatijski talent Dario Rakovac koji hladnokrvno realizira peterac te tako postiže svoj prvijenac pod seniorskom kapicom.
Vrijedi napomenuti da svoje prve minute tada dobiva i mladi vratar Dorijan Čudina koji sa dvije obrane opravdava povjerenje trenera Kancijanića. Za goste do kraja utakmice rezultatsku katastrofu sprječavaju Vurin i Ivičević – Bakulić za konačni rezultat 16 : 7.