Tekst iz arhive. Stranice su u međuvremenu redizajnirane!

Al' nije to još gotovo: mali dioničari LRH kreću na Ustavni sud

Portal poslovni.hr najavljuje da će mali dioničari LRH putem Ustavnog suda pokušati ''srušiti'' nedavnu odluku Visokog trgovačkog suda.

Opatija/Zagreb – Mali dioničari Liburnia Riviera Hotela, nezadovoljni presudom Visokog upravnog suda, pokrenut će sporove pred Ustavnim sudom, najvišom sudskom instancom u Hrvatskoj, smatrajući da je Upravni sud, odlučivši da liburnijske jedinice lokalne samouprave ne moraju objaviti ponudu za preuzimanjem LRH, prekršio Ustavom zajamčena prava.

Portal poslovni.hr tako kaže kako će – neovisno o djelovanju Udruge malih dioničara LRH, koja također najavljuje pravne akcije – pravdu na Ustavnom sudu potražiti mali dioničar LRH Matko Bolanča.

Također, portal navodi da je ''predmet LRH'' ponovo vraćen na razmatranje Hanfi, koja novo rješenje mora donijeti u roku od 30 dana, ali pritom u obzir uzeti i presudu Visokog Upravnog suda.

Ivan Mellor / Liburnija.net

Ovo je tekst iz arhive. Stranice su u međuvremenu redizajnirane. Kreni od početne stranice.