Enrico Marotti prvak Hrvatske

enrico_marotti_sm…Marotti se trenutno nalazi na 8. mjestu svijetske slalom rang ljestvice…
…osim Marottija, odlično peto mjesto zauzeo je Dalen Geromella, također član DSNM-a Volosko…

Volosko – Enrico Marotti osvojio je naslov prvaka Hrvatske na državnoj smotri u windsurfingu na Bolu. Najvažnija hrvatska windsurferska regata u 2011. godini, održana je od od 08. do 12. lipnja, pod nazivom Bol Open 2011 – otvoreno prvenstvo Hrvatske za disciplinu Slalom.
Član sekcije jedrenja na dasci DSNM Volosko prve je godine kao senior odmah osvojio naslov najboljeg u državi u disciplini slalom. Marotti je najviše pokazao tijekom osam održanih plovova, odjedrenih po tramontani i maestralu jačine od 13 do 25 čvorova, a odličan rezultat vološčanskog kluba zaokružio je i Dalen Geromella, koji je prvenstvo okončao na petom mjestu čime je DSNM Volosko odnio i naslov najboljega kluba.
– Ovo državno prvenstvo je za Marottija bila uvertira u Svjetsko prvenstvo koje će se idući tjedan održavati u nizozemskom Texelu, a Marotti se trenutno nalazi na 8. mjestu svijetske slalom rang ljestvice, kazao nam je Fernando Kirigin iz DSNM-a Volosko.
Na regati su uz Hrvatske, nastupili i takmičari iz Slovenije, Austrije, Češke i Srbije. Osim Enrica Marottija (DSNM Volosko), drugo mjesto zauzeo je Ante Berlengi (KJD Split), Mladen Belamarić (KJD 3 strijele Zagreb) bio je treći, Stojan Vidaković (Sidro Maribor – Slovenija) zauzeo je četvrto mjesto, a već spomenuti Dalen Geromela (DSNM Volosko) bio je peti.