Europsko srebro i bronca za opatijske karatistice

eu-karate…osim Jelene Kovačević, brončanu medalju, osvojila je i Ivona Tubić…
…opatijsku žetvu medalja predvodio je izbornik reprezentacije Dragutin Galina, također je Opatijac…

Opatija – Članice hrvatske karate selekcije među kojima su i Opatijke Jelena Kovačević i Ivona Tubić nastupile su na 46. Europskom seniorskom prvenstvu u karateu održanom u Zürichu od 6. do 8. svibnja s izbornikom ženske reprezentacije, također Opatijcem, Dragutinom Galinom.

Ivona Tubić - Karate klub Volosko

Hrvatska se reprezentacija vratila s čak šest medalja, Jelena Kovačević osvojila je srebro, a Ivona Tubić, Mirna Šenjug, Ana Marija Čelan, Pero Vučić i muška reprezentacija u ekipnoj borbi osvojili su brončana odličja.
Od 44 zemlje Hrvatska je na kontinentalnoj smotri po broju medalja zauzela odlično, četvrto mjesto iza Italije, Španjolske i Francuske.
Jelena Kovačević osvojila je u Zurichu svoju petu europsku medalju. U finalu je izgubila od Makedonke Nataše Ilijevski (3:1), iste suparnice koju je pobijedila prije dvije godine u finalu Europskog prvenstva u Zagrebu.
Najmlađa članica reprezentacije Ivona Tubić do medalje je došla u kategoriji do 68 kilograma. Nakon poraza u 1. kolu (1:3), Tubić je nanizala tri pobjede u repasažu. Bila je bolja od Austrijanke Kaup 2:0, od Dankinje Foged 1:0, da bi u borbi za broncu bila uvjerljiva protiv Slovakinje Ivane Višnovske s 4:0.