VIDEO, FOTO: S dva igrača manje Rijeka pobijedila Dinamo, Tomečak pogodio za 1:0 @ Zagreb

Samo Rijeka...

Samo Rijeka…

Zahvaljujući pogotku Ivana Tomečaka krajem prvoga poluvremena gosti su stekli gol prednosti uoči uzvrata na rasporedu idućega utorka od 20 sati na Kantridi. Video isječak pogledaje u nastavku dok veliku fotogaleriju donosimo uskoro!!!

Zagreb – Oko četiri tisuće navijača ‘Rijeke’ slavilo je pobjedu u prvoj utakmici finala Kupa Hrvatske. Zahvaljujući pogotku Ivana Tomečaka krajem prvoga poluvremena gosti su stekli gol prednosti uoči uzvrata na rasporedu idućega utorka od 20 sati na Kantridi.

armada_maksimir_kup_2014 (8)

Akcija je krenula od Tomečaka koji probija stranu, lopta ide u sredinu gdje kratko kombiniraju Moises i Jugović, a Jugović pronalazi Tomečaka koji iz prve puca u prvi kut i pogađa za 0:1

Riječani su konačno razbili maksimirsko prokletstvo, pokazali još jednom ove sezone da su najbolji kada je to – najpotrebnije. Zagrepčani su, ovog puta u ne toliko domaćinskoj atmosferi (čak tri tisuće navijača Rijeke na južnoj tribini) bili potpuno bezopasni u prvom poluvremenu.

Vrijedi izdvojiti tek jedan udarac Modrih, pokušaj Soudanija u 22. minuti iz daljine, koji je otišao pokraj vrata. Završili su utakmicu s dva igrača manje, rezultat jedne krive Šimčićeve procjene (Leovac) i velike požrtvovnosti (Zlomislić) cijele momčadi, koja je odigrala taktički savršenu utakmicu.

Četvrti puta u povijesti samostalne Hrvatske Rijeka igra finale Kupa i bori se za svoj treći trofej od kojeg je udaljena samo 90 minuta. ‘Rabuzinovo sunce’ Riječani su dizali nakon finala 05′ i 06’… Jednom je finale bilo nesretno…1994. godine u dvije utakmice bolja od Rijeka bila je s ukupnim rezultatom zagrebačka Croatia.

– Bilo je teško u zadnjim minutama kad smo ostali bez dvojice igrača, ali ostvarili smo prvi cilj – dali smo gol, rekao je Kek dodavši da je Dinamo tek sad opasan.

– Ovo je tek poluvrijeme. Imamo dobar rezultat iz teške utakmice. Moramo se bez puno emocija pripremiti za sljedeću utakmicu, i onda opet ići hrabro i otvoreno u uzvratu. Dinamo je sposoban svakog dobiti na strani, a Rijeka svakoga može pobijediti na Kantridi. Bit će to dostojno finale Kupa, sigurno će se odlučivati na rasprodanoj Kantridi. Šteta što ovaj put nije ambijent bio bolji, dodao je Kek.

Veliku fotogaleriju donosimo uskoro, dok nekoliko fotografija sa stadiona možete pogledati na ovom linku !!!

Hrvatski nogometni kup, finale, prva utakmica
DINAMO – RIJEKA 0:1 (0:1)
Stadion Maksimir
Gledatelja: 9.000
Sudac: Zlatko Šimčić (Koprivnica)
Strijelac: 0:1 Tomečak 40′

DINAMO: Ježina – Pinto, Šimunović (od 90′ Husejinović), Šimunić (od 60′ Capan), Pivarić – Ademi, Brozović, Antolić (od 57′ Pavičić) – Soudani, Halilović, Čop

RIJEKA: Vargić – Tomečak, Lešković, Mitrović, Leovac – Močinić, Brezovec –Kvržić (od 56′ Mujanović), Moises (od 72′ Zlomislić), Jugović (od 90’+3′ Bertoša) – Krstanović.

U nastavku pogledajte izjave trenera HNK Rijeke Matjaža Kek s press konferencije nakon prve utakmice finala Kupa u kojoj je Rijeka pobijedila Dinamo 0:1 golom Tomečaka iz prvog poluvremena. Također možete vidjeti i izjavu Ivana Močinića odmah nakon utakmice snimljenu ispod južne tribine prepune navijača Rijeke…

GNK Dinamo – HNK Rijeka 0:1 – Highlights 7.5.2014