FOTO, VIDEO: Završio turnir '100. godina NK Opatije'

nk_opatija_sm_sto-2…u regularnom dijelu utakmica završava rezultatom 2 : 2, pa se pobjednik turnira morao odlučiti izvođenjem jedanaesteraca…
…u nastavku teksta pogledajte fotogaleriju, te video isječak s izođenjem jedanaesteraca…

Opatija – Pobjedom ekipe NK Crikvenica, te osvajanjem prvog mjesta, jučer je okončan turnir ”100. godina NK Opatije“. U prvoj utakmici dana, sastale su se momčadi koje su jučer poražene, odnosno NK Grobničan i NK Orijent. Neuobičajeno hladno vrijeme, za ovo doba godine, k tome još i prijeteća kiša, nije privuklo veliki broj gledatelja na opatijski stadion.
Utakmica je protekla u većem dijelu u ravnopravnoj igri, u kojoj je jedini zgoditak pao u 32. minuti utakmice iz jedne akciji gužve pred golom Orijenta u kojoj je udarac jednog od napadača Grobničana upućen unutar 16 m, završio u mreži. Golmanu Orijenta, malo je zasmetao najistureniji igrač Grobničana, Imeraj i to je bilo dovoljno da lopta na malo iznenađenje svih kako na terenu tako i u gledalištu, lagano ušeta u sami kut Orijentovog gola.
Momci s Grobnika imali su u prvom poluvremenu još dvije izglednije prilike, no Imeraj, kojeg je u duelu vratar Orijenta, zakačio nogom u ruku, je pao, ali sudac Mihočka nije taj sudar ocijenio za najstrožu kaznu. U posljednjoj minuti Puretić se našao sam iskosa na 12-tak metara ali mu je u zadnji tren uklizao branič Orijenta i blokirao udarac i ujedno ozlijedio napadača Grobničana. S druge strane Orijent je imao dvije poluprilike, koje nije znao iskoristiti.
U drugom poluvremenu, najizgledniju priliku imao je Orijent, kad je u jednoj brzoj polukontri udarac pričuvnog napadača zaustavila stativa. Sve u svemu, Grobničan je ipak zasluženo pobijedio i osvojio treće mjesto na turniru.
nk_opatija_turnir_sto-9
Prije početka finalne utakmice, zasjalo je i sunce, tamni oblaci su napustili nebo iznad Opatije i utakmica između domaćina NK Opatje i gostiju iz Crikvenice, mogla je početi. Krenulo se stvarno žustro, pravo finale. Domaćin je bolje otvorio utakmicu i u 15 minuti dolazi u vodstvo preko, današnjeg kapetana momčadi, Tonija Rudana. Eto, dočekali smo, nakon 100 godina, da jedan Dražan (Toni Rudan je iz Mošćeničke Drage) bude kapetan NK Opatije. Zasluženo.
No, vodstvo domaćina, trajalo je samo 3 minute, jer u 18. minuti Crikvenica, nakon vrlo lijepog dodavanja Burazora, preko Butorca poravnava rezultat na 1 : 1. I ne samo da poravnava nego u 22 minuti dolazi u vodstvo, lijepa povratna lopta za Burazora i gosti vode 2 : 1.
Vrlo zanimljivo i sadržajno poluvrijeme, zaključuje Radomir, koji nakon kornera Mancea, glavom s 5 m šalje loptu u mrežu i rezultat je ponovo izjednačen – 2 : 2.
Drugo poluvrijeme domaćin započinje s 5 novih igrača, koji su očito unijeli svježinu, redaju se prilike pred golom Crikvenice, u kojima se uglavnom nalazi, danas jedan od najboljih igrača Opatije, Rudan, no ne koristi niti jednu (jednom je njegov udarac zaustavila stativa) i rezultat ostaje nepromijenjen.
Završnica utakmice pripada Crikvenici, najprije Tucaković iz slobodnjaka šalje oštru i preciznu loptu pod samu gredu, no danas raspoloženi vratar Jakopović bravurozno brani i odbija u korner. A potom u dvije skoro iste akcije, Burazor kao rukom upošljava svoje napadače, koji izlaze sami pred vratara Jakopovića, no vratar Opatije u obje situacije izlazi kao pobjednik i brani udarce upućene iskosa s 10-tak metara.
U regularnom dijelu utakmica završava rezultatom 2 : 2, pa se pobjednik turnira morao odlučiti izvođenjem jedanaesteraca. U tome su uspješniji bili gosti iz Crikvenice koji su na kraju slavili s ukupnim rezultatom 6 : 5. Pobjednički penal zabio je najbolji igrač utakmice i cijelog turnira Bojan Burazor.

Liburnija.net: Dražen Krnjatić i Milan Korolija

Uslijedila je podjela pokala, za četvrto mjesto NK Orijentu, za treće, NK Grobničanu, pokal za drugo mjesto pripalo je slavljeniku NK Opatiji, a za prvo mjesto NK Crikvenici. Najbolji strijelac turnira je Danijel Spasić iz Crikvenice s tri pogotka, a prema ocjeni stručnog žirija, najbolji igrač je prije spomenuti Burazor, također igrač NK Crikvenice.
Pokale i priznanja podijelili predsjednik NK Opatije, Milan Korolija i tajnik Športskog saveza Grada Opatije, Branko Močibob.
Nakon odigrane finalne utakmice svi sudionici tj. igrači svih četiriju momčadi iskušali su domaći fažol s kobasicama, koje je spremila gostiona Štacion iz Matulja i nastavili druženje u novootvorenom kafiću na stadionu.
Turnir je svim ekipama i posebno trenerima ponudio priliku da isprobaju sve raspoložive igračke snage, a prema trenutnoj formi, i ovoj fazi priprema za ligaško natjecanje koje počinje krajem kolovoza, najviše je pokazala ekipa Crikvenice, koja je zasluženo osvojila prvo mjesto na turniru.
Domaćina, Nk Opatiju, već u utorak očekuje prijateljska utakmica s tzv. ekipom ”primavera“ talijanskog prvoligaša Udinesea, koja se nalazi na sedmodnevnim pripremama u Opatiji, a istog dana, u utorak, 02, kolovoza u Zagrebu je izvlačenje parova za Kup, pa ćemo uskoro doznati protivnika s kojim se Opatijci sastaju 24. kolovoza.
Podsjetimo, da je prošle godine u ovoj fazi Kup natjecanja Opatija pobijedila NK Velebit iz Benkovca rezultatom 2 : 1, da bi potom u slijedećoj rundi ugostila prvoligaša NK Slaven Belupo od kojeg je izgubila 1 : 0.
Liburnija.net: Turnir ‘100. godina NK Opatije’

Liburnija.net: Ekipa NK Crikvenice - pobjednici turnira @ Opatija