NK Opatija: Kadeti Opatije poraženi od Lokomotive

nogomet_sm…kadetska ekipa Opatije poražena je na pomoćnom stadionu Kantrida rezultatom 3:1 od Lokomotive…
…Opatija je došla na Kantridu u malom broju, tek sa 13 igrača…

Opatija – Iako je u prvom dijelu sezone Opatija pobijedila “Lokose” i uzela 3 boda, ovaj put 3 boda otišla su Lokomotivi. Opatija je došla na Kantridu u malom broju, tek sa 13 igrača, što zbog ozljeda što zbog drugih obaveza igrača. Unatoč takvoj situaciji na teren je istrčala jedanaestorka koja zasigurno može odigrati dobru i kvalitetnu utakmicu, te pružiti dobru nogometnu predstavu, ali ipak to im ovaj put nije pošlo za nogom.
Ekipa Lokomotive povela je ranim zgoditkom u 3. minuti susreta koji je proizašao iz naivne opatijske greške. Naime, pogrešno dodavanje veznog igrača Opatije dovelo je do kontre koja je rezultirala laganim pogotkom koji postiže Baldo (7) i dovodi Lokomotivu u vodstvo od 1:0.
Moglo bi se reći da je upravo taj rani zgoditak prelomio utakmicu jer Opatija nije mogla doći k sebi i “vratiti” se u utakmicu. Pokušaji su bili brojni, ali nedorečeni.
Brojna pogrešna dodavanja, tek 30-tak minuta kasnije, dovela su do nove kontre Lokomotive. Loše dodavanje na sredini igrališta presječeno je prilično lagano od igrača Lokomotive koji je u nastavku uputio dugu loptu za napadača, no opatijski branič Tominić dobrom reakcijom izbacuje loptu u korner i uspijeva smiriti situaciju, ali tek za kratko. Slijedio je dobro izveden udarac iz kuta na peterac, još jednom su braniči Opatije bili bolji u skoku, ali izbacuju loptu samo do šesnaesterca gdje se našao igrač Lokomotive Klarin (2), te preciznim i dobrim udarcem povisuje rezultat na 2:0 u 38. minuti. U zadnjoj minuti prvog poluvremena Opatija je stvorila prvu pravu priliku za pogodak.Bila je to lijepa i izrađena akcija, zatim dobar ubačaj na opatijskog napadača Tadić Antonia koji izvrsnim udarcem glavom zadaje muke vrataru Lokomotive, ali on ipak uspijeva usmjeriti loptu preko vratnice u korner i tako Opatijci na odmor odlaze sa zaostatkom od 2 pogotka.
Nakon odmora Opatija se trgnula, napravila izmjenu u 43. minuti kada je izašao Ribarić sa brojem 2, a na njegovo mjesto ušao Draženović sa brojem 14, i počela nizati točna dodavanja i dobre akcije što u prvom poluvremenu nismo mogli vidjeti od te ekipe, ali ni to nije bilo dovoljno jer u 61. minuti Lokomotiva postiže svoj 3. pogodak. Još jedan nabačaj u kazneni prostor u kojem ovaj put braniči nisu dobro reagirali, te je najbolji u skoku bio “Lokos” sa brojem 9 koji postiže zgoditak za nedostižnih 3:0. Moglo se zaključiti da 3 boda odlaze Lokomotivi i da je rezultat doista nedostižan za Opatiju. Napravljena je i druga izmjena gostujuće ekipe u 63.minuti kada izlazi Marinčić (8), a ulazi Uravić (13). Tada je i domaća ekipa odlučila odmoriti svoje igrače i obaviti neke promjene u sastavu. Prva promjena je bila u 63. minuti kada strijelac 3. pogotka za Lokomotivu Begić (9) napušta igru, a ulazi Mihalj (16).
Utakmica se privodila kraju, umor igrača je bio prisutan, a Opatija je htjela postići barem počasni pogodak što im je uspijelo u 72. minuti kada je crno-bijela devetka ranije spomenuti Antonio Tadić dobio loptu na vrh kaznenog prostora te iz okreta uputio sjajan udarac prema vratima Lokomotive i zabio pod vratnicu za konačnih Lokomotiva 3, Opatija 1. Do kraja susreta nije bilo posebnih prilika i konkretnih situacija samo još jedna izmjena kada je u 77. minuti igru napustio Pribanić(11), a svoju minutažu u ovoj pobjedi dobio Mulac (13).
Iako kvalitetom slabija ekipa Lokomotive, zasluženo je osvojila sva 3 boda jer današnja predstava Opatije nije dorasla toj ekipi, dok su “Lokosi” pokazali želju i volju, Opatijci su samo usputno pokušavali.
Lokomotiva – Opatija 3:1
Gledatelja:20
Opatija: Uni, Ribarić (od 43′ Draženović), Tominić, Kovačević, Hepp, Šaina, Margetić, Marinčić (od 63′ Uravić), Tadić, Francetić, Srok
Strijelci: 3:1 Tadić 72′

Liburnija.net: Nogometni klub Opatija - Kadeti