U Matuljima više od 20 djece izrađivalo hvatače snova na kreativnoj radionici Udruge Ana

Autor: Nikola Cvjetović 01.07.2026

Kreativno-edukativna radionica "Zemlja snova – izrada hvatača snova" okupila je više od dvadesetero djece u Matuljima, gdje su kroz igru, maštu i stvaralaštvo razvijali kreativnost, motoriku i socijalne vještine.

Matulji – Više od dvadesetero djece sudjelovalo je na kreativno-edukativnoj radionici "Zemlja snova – izrada hvatača snova", koju je organizirala Udruga Ana – udruga za pomoć djeci i obiteljima. Radionica je održana u prostorijama Udruge na adresi Kastavska cesta 4 u Matuljima, uz sufinanciranje Općine Matulji.

Velik odaziv još je jednom potvrdio koliko su ovakvi sadržaji potrebni djeci te koliko su važni sigurni i poticajni prostori u kojima mogu razvijati svoju kreativnost, učiti kroz igru i stjecati nova prijateljstva.

Radionicu je vodila Lana Rogina, koja je djecu najprije upoznala s legendom i simbolikom hvatača snova. Nakon uvodnog dijela mali su sudionici samostalno izrađivali vlastite hvatače snova koristeći raznobojne vrpce, perje, ukrase i druge dekorativne materijale.

Svaki je rad bio jedinstven jer su djeca imala potpunu slobodu u odabiru boja, ukrasa i načina izrade. Kroz kreativni proces razvijali su finu motoriku, koordinaciju, koncentraciju i preciznost, ali i učili surađivati, dijeliti materijale te međusobno pomagati.

Voditeljica radionice Lana Rogina istaknula je kako ju je posebno razveselio velik interes djece.

– Radionica izrade hvatača snova bila je prava mala avantura. Djeca su s velikim zanimanjem slušala priču o značenju hvatača snova, a potom su s puno mašte izrađivala vlastite radove. Posebno me razveselila opuštena atmosfera u kojoj su djeca surađivala, razmjenjivala ideje i zajedno stvarala. Upravo ovakve radionice doprinose razvoju psihomotornih i socioemocionalnih vještina te djeci pružaju siguran prostor za učenje, istraživanje i druženje – rekla je Rogina.

Predsjednica Udruge Ana, Ana Duga, naglasila je kako ovakve aktivnosti imaju puno širi značaj od samog kreativnog rada.

– Djeca kroz ovakve radionice ne razvijaju samo kreativnost, već i samopouzdanje, osjećaj pripadnosti te vještine suradnje i komunikacije. Posebno nas veseli što je odaziv bio iznimno velik jer to pokazuje koliko su ovakvi programi potrebni lokalnoj zajednici. Zahvaljujemo Općini Matulji na podršci koja omogućuje provedbu kvalitetnih sadržaja za djecu i njihove obitelji – poručila je Duga.

Iz Udruge Ana ističu kako će i tijekom narednog razdoblja nastaviti organizirati kreativno-edukativne radionice kojima je cilj djeci omogućiti kvalitetno provođenje slobodnog vremena, razvoj kreativnosti, jačanje socijalnih vještina te stvaranje novih prijateljstava kroz igru i zajedničko stvaranje.

Više sa portala poduckun.net ...