U Brestu pod Učkom prvi istarski Međunarodni dan lovstva – lovačke delicije, predavanja i zabavni program

Autor: Portal Poduckun 05.11.2025

Osim lovačkih društava iz Istre, međunarodnu će notu davati partneri iz Bosne i Hercegovine te Italije.

Brest pod Učkom – Ove će se subote, 8. studenoga, po prvi put održati Istarski međunarodni dan lovstva, manifestacija koja će okupiti domaće i strane ljubitelje lovstva, prirode i gastronomije. Događaj započinje u 11 sati, a organizatori su Općina Lupoglav i Lovačka udruga “Srnjak” Lupoglav, uz potporu Turističke zajednice Središnje Istre.

Manifestacija se održava povodom blagdana svetog Huberta, zaštitnika lovaca, a uz svečano otvaranje u 11 sati započet će i priprema bogatog izbora lovačkih delicija. Na meniju će se naći lovni kotlići, suho meso od divljači, pršut od divlje svinje, tartar od jelena, pašteta od zeca i brojni drugi specijaliteti, uključujući jela od ptica poput bukača. Degustacija će započeti u 14 sati.

Uz brojne istarske lovačke udruge, manifestaciji će međunarodni karakter dati gosti iz Italije i Bosne i Hercegovine.

U 12 sati slijedi stručno predavanje Josipa Janeša pod nazivom “Gospodarenje lovištem, biološka osnova, lovna trofejistika i lovački običaji”. Janeš je iskusni lovac s više od 30 godina iskustva, predavač i ispitivač Hrvatskog lovačkog saveza, te međunarodni ocjenjivač lovačkih trofeja.

Program uključuje i radionice za djecu – facepainting s motivima šumske divljine od 11:30 do 13 sati koje vodi Joanna Vranjac – Jo, te radionicu “Lov na tragove” koju će od 13:30 do 16 sati voditi odgojiteljica Viktorija Paškvalić.

Posebni gosti događanja bit će oldtimer klubovi – Liburnija Classic Club iz Opatije i Fićo Klub Rijeka, koji će svojim povijesnim vozilima dodatno obogatiti atmosferu.

Dan će završiti uz glazbeni nastup dua “Band Brigido”, koji će zabavljati posjetitelje do večernjih sati.

Organizatori pozivaju sve zaljubljenike u prirodu, tradiciju i dobru hranu da se pridruže i uživaju u jedinstvenom spoju lovstva, gastronomije i druženja pod Učkom.

Više sa portala poduckun.net ...