[FOTO] U Liburnijskom derbiju Lovran slavio protiv Muna

Autor: Radovan Trinajstić 03.10.2022

Fotogaleriju s utakmice pogledajte u nastavku teksta...

Lovran - Zaslužena pobjeda angažiranih i borbenih domaćina, koji su u ovu pobjedu ugradili dosta napora i htijenja. Gosti su se predstavili kao homogena, borbena i fizički, snažna ekipa. Sve najljepše što pruža nogomet gledatelji su vidjeli u prvih pola sata i u samoj završnici. Lovranci svojom brzinom na početku utakmice rano dolaze do dva pogotka koji su usmjerili tijek daljnje utakmice.

Najprije Perić na lijevoj strani svog kaznenog prostora rukom nesmotreno ruši Božičića te sudac Piljić opravdano pokazuje na najstrožu kaznu. Jakim poluvisokim udarcem Vidmar pogađa desnu stranu, iako je vratar Kukić vršcima prstiju zakačio loptu, ali je ona završila u golu za 1:0.

Nesmotrenost zadnje linije obrane gostiju, domaćini ubrzo kažnjavaju. Božičić se vješto izmigoljio obrani, izašao pred vratara Kukića, koji malo kasni u istrčavanju što je bilo dovoljno strijelcu Božičiću da plasira loptu u gol za 2:0.

Igrači Muna se nisu predavali, već ubrzo smanjuju prednost. Dobro odmjerenim i preciznim udarcem iz slobodnog udarca s oko 22 metra Šneler prebacuje živi zid te lopta ulazi u gol koju je vratar Torbarina samo pogledom ispratio za 2:1.

Do poluvremena gosti imaju više od igre, ali čvrsta obrana Lovrana ne dozvoljava promjenu rezultata.

U nastavku utakmice igra se uglavnom nepovezano, rastrgano uz duga neprecizna nabacivanja. Period je to nezanimljive igre u kojoj je izražena borbenost obiju momčadi bez prigoda za postizanje pogotka. Igralo se uglavnom između dvaju šesnaesterca. U završnici utakmice domaći igrači imaju nekoliko prigoda preko Sroka u 73., Ferenčaka minutu kasnije i Božičića u 80. minuti, koje zbog nepreciznosti ostaju nerealizirane.

Tek što je ušao u igru, pričuvnog igrača domaćina Adriana Sirotnjaka nenadano je na lijevoj strani dobro poslužio Srok. Ovaj je neometan od protivničkih igrača ušao u šesnaesterac te iskosa precizno pogodio suprotni kut male mrežice za konačnih 3:1.

LOVRAN Utakmica 4. kola: Lovran – Mune 3:1 (2:1). Igralište Lokva. Gledatelja: 80. Sudac: Saša Piljić (Rijeka). Pomoćnici: Barbić i Salaj (oba Rijeka). Strijelci: 1:0 Vidmar (15’-11m), 2:0 Božičić (20’), 2:1 Šneler (24’), 3:1 Sirotnjak (88’). Žuti kartoni: Mandić, Bitanga, Ferenčak, Božičić, Mohorovičić (Lovran), Grbac (Mune).

LOVRAN: Torbarina, Bitanga, Mandić, Vuković, Mohorovičić, Ferenčak, D. Mrđenović, Srok, Gazdek (od 65’ Periša), Božičić (od 87’ Sirotnjak), Vidmar, (od 73’ Gregov).

MUNE: Kukić, Bubnić (od 76’ Šepić), Bonicioli, Alinčić (od 68’ Smolić), Popović, Šneler, Grbac (od 68’ Šimić), Gašpert, Vanja (od 87’ Cetina), Beni, Perić.