Mini festival briške češnje stiže u Matulje: Trešnje, vino i domaće delicije iz Goriških brda

Autor: Nikola Cvjetović 25.05.2026

Arhiva: ilustracija

Manifestacija u centru Matulja 27. svibnja donosi bogatu ponudu briških trešanja i tradicionalnih proizvoda iz pobratimske Občine Brda.

Matulji – Centar Matulja u srijedu, 27. svibnja od 9 do 13 sati ugostit će Mini festival briške češnje, manifestaciju posvećenu trešnjama, domaćim proizvodima i prijateljstvu između Matulja i slovenske općine Brda.

Festival je organiziran u suradnji s pobratimskom Občinom Brda iz Slovenije, a posjetiteljima će ponuditi priliku da kupe poznate briške trešnje, ali i brojne druge domaće delicije iz Goriških brda.

Na manifestaciji će se predstaviti lokalni briški voćari te Kmetija Primar Kumar, koji će posjetiteljima ponuditi marmelade, vina, rakije, likere, suhomesnate proizvode i ostale tradicionalne specijalitete.

Mini festival briške češnje osmišljen je kao spoj gastronomije, lokalne tradicije i dobrosusjedskih odnosa.

Više sa portala poduckun.net ...