Šahist Erik Golubović odličan na Europskom ekipnom prvenstvu U12 u Grčkoj

Autor: Sanja Tumara 04.07.2024

Erik je bio prva ploča reprezentacije te je osvojio 5 bodova iz 7 partija u iznimno jakoj konkurenciji. Čeka ga nastup na Europskom pojedinačnom šahovskom prvenstvu U12 za 2024. godinu u sve tri kategorije.

Opatija - Opatijac Erik Golubović nastupio je za hrvatsku šahovsku reprezentaciju na Europskom ekipnom prvenstvu u šahu U12 koje se održalo na otoku Rodosu u Grčkoj od 20. do 28. lipnja. Hrvatska šahovska reprezentacija osvojila je visoko 6. mjesto, iako se do zadnjeg meča borila za brončanu medalju.

Mladu hrvatsku šahovsku reprezentaciju predstavljali su Erik Golubović, Ivano Močić, Josip Mesić i Ljudevit Juranović.

Erik Golubović bio je prva ploča reprezentacije te je osvojio 5 bodova iz 7 partija u iznimno jakoj konkurenciji.

Uskoro Erika očekuje nastup na Europskom pojedinačnom šahovskom prvenstvu U12 za 2024. godinu u sve tri kategorije, standardnog, ubrzanog i brzopoteznog šaha, koje će se održati u Pragu u Češkoj od 16. kolovoza do 1. rujna.