Studentima FMTU-a održano snažno predavanje o sigurnosti u prometu: Svaka odluka za volanom ima posljedice

Autor: Marina Brajkovic 07.05.2026

FOTO: Fakultet za menadžment u turizmu i ugostiteljstvu Sveučilišta u Rijeci

Bogato iskustvo predavača rezultiralo je zanimljivim i sadržajnim predavanjem koje je povezalo teoriju i praksu


Ika - Dejan Hriljac, policijski savjetnik i voditelj Službe prometne policije Policijske uprave primorsko-goranske, održao je 5. svibnja 2026. studentima kolegija Promet u turizmu na Fakultetu za menadžment u turizmu i ugostiteljstvu Sveučilišta u Rijeci predavanje o sigurnosti u prometu.


Bogato iskustvo predavača rezultiralo je zanimljivim i sadržajnim predavanjem koje je povezalo teoriju i praksu, čimbenike nastanka prometnih nesreća i njihove posljedice te statističke pokazatelje o prometnim nesrećama i njihov utjecaj na obitelji poginulih i ozlijeđenih osoba. Studentima je predstavljen i strateški pristup Europske unije „Vision Zero“, usmjeren na smanjenje broja stradalih u prometu.


Iako je tema sigurnosti u prometu sastavni dio nastavnog programa kolegija, iskustvo gostujućeg predavača s terena i brojni primjeri iz prakse dodatno su obogatili nastavu te studentima pružili vrijedan uvid u važnost odgovornog ponašanja u prometu.


Cilj suradnje s PU primorsko-goranskom bio je osvijestiti studente o važnosti vlastite sigurnosti, ali i utjecaju koji njihovo ponašanje u prometu može imati na druge sudionike. Stvarni primjeri prometnih nesreća i njihovih posljedica ostavili su snažan dojam te dodatno istaknuli vrijednost ljudskog života.

Više sa portala poduckun.net ...