Erik Golubović postao državni prvak Plazma sportskih igara mladih do 15 godina

Autor: Marina Pauletić 31.07.2024

Tijekom kolovoza Erik će nastupiti i na Europskom prvenstvu.

Opatija - Erik Golubović (11) osvojio je zlatnu medalju na Državnoj završnici Plazma SIM u šahu u kategoriji do 15 godina sa stopostotnim učinkom te sjajnom i uvjerljivom igrom ostvario svih sedam pobjeda!

Srebrna medalja pripala je Adrianu Petrusu iz Bisaga dok je broncu osvojio Franko Peran iz Šibenika.

Državna završnica Plazma Sportskih igara mladih u šahu za djevojčice i dječake u kategorijama do 11 i 15 godina održala se 30. srpnja na trsatskom Kampusu u Rijeci.

Erik je ostvarenom pobjedom treći put osvojio državno finale Plazma Sportskih igara mladih u šahu te se plasirao na Međunarodno finale Plazma SIM koje će se održati u Splitu.

Tijekom kolovoza Erik će nastupiti i na Europskom prvenstvu u Pragu u Češkoj u kategoriji ubrzanog, brzopoteznog i standardnog šaha.