[FOTO] Nogometaši Opatije i Grobničana u finalu su županijskog Kupa

Autor: Nikola Cvjetović 09.05.2023

U polufinalnim susretima Opatija je u Žuknici pobijedila Pomorac 1921 3:2, a Grobničan je na Krimeji slavio protiv Orijenta 2:1.

Rijeka, Kostrena - Nogometaši Opatije i Grobničana izborili su finale županijskog Kupa. U polufinalnim susretima Opatija je u Žuknici pobijedila Pomorac 1921 3:2, a Grobničan je na Krimeji slavio protiv Orijenta 2:1. Opatijci su dominirali u prvom poluvremenu i čak tri puta zatresli mrežu domaćina. Načeo ju je Val Bogolin već u 6. minuti, a u strijelce su se upisali i Junuzović i Lagumdžija. Utakmica na Krimeji između Orijenta i Grobničana bila je znatno dramatičnija. U petoj minuti sudačke nadoknade Orijent je dobio priliku poravnati s bijele točke. Sudac je nakon duela Bosančića i Črnka dosudio najstrožu kaznu, međutim, vratar Grobničana Dino Curać odličnom reakcijom obranio je udarac Dominika Mulca.

POMORAC 1921 - OPATIJA 2:3
KOSTRENA
- Igralište u Žuknici. Gledatelja 200. Sudac: Antonio Melnjak (Rijeka). Strijelci: 0:1 V. Bogolin (6'), 0:2 Junuzović (32'), 1:2 Pintarić (39'), 1:3 Lagumdžija (43'), 2:3 Blečić (90'). Žuti kartoni: Mendrila, Lapić, Dorčić (Pomorac 1921), Grbac, Malinić, Balent (Opatija). Crveni karton: Malinić (79, drugi žuti karton)

POMORAC 1921: Nicoletti, Brkljača (od 67. Dundović -), Babić, Leko, Ende, Sobotinčić (od 67. Blečić), Žeželj, Lapić (od 80. Šantek), Pintarić, Matković (od 75. Mioč), Mendrila (od 75. Dorčić).

OPATIJA: Balent, Grujević, Marshal, Malinić, Kukoč, Lagumdžija, Furijan (od 67. Kordić-Gružić ), Grbac, V. Bogolin (od 55. B. Bogolin), Kašiković (od 46. Ajayi, od 57. Pejanović), Junuzović (od 82. Lazić)

ORIJENT – GROBNIČAN 1:2
RIJEKA
- Stadion Krimeja. Gledatelja: 300. Sudac: Ivan Šantić (Kastav). Strijelci: 0:1 Prtenjača ('27), 0:2 Bosančić ('38), 1:2 Lazar ('41). Žuti kartoni: Ušalj, Prpić (Grobničan).

ORIJENT: Zadro, Braut (od 71. Simčić), Mulac, Milanović, Zrilić (od 83. Mohorovičić), Travaglia, Lazar (od 83. Putnik), Fatić (od 61. Švrljuga), Monjac, Črnko, Faal (od 61. Dukađin).
GROBNIČAN: Curać, Ušalj, Golić, Prpić, Rupčić, Ravlija (od 46. Batarelo), Bosančić, Jurica (od 73. Valjan), Galešić (od 46. Franković), Rexhepi (od 46. Kovačević), Prtenjača (od 46. Pilčić).