[FOTO] Nogometaši Opatije upisali prvu domaću pobjedu, Grobničani remizirali s Dugim Selom

Autor: Radovan Trinajstić 01.09.2023

Opatija pobjedila Marsoniju 3:1, a Grobničan odigrao s Dugim Selom 2:2.

Rijeka - Na stadionu na Kantridi, pred 250 gledatelja, Opatija je pobijedila Marsoniju 3:1 (2:0) i ostvarila prvu domaću pobjedu. Strijelci za Opatiju bili su Kukoč iz kaznenog udarca, Junuzović koji je povisio vodstvo na 2:0 i Ajayi koji je već u 47. minuti osigurao vodstvo od 3:0. S 11 metara vodstvo je smanjio Mahmutović.

Zaslužena pobjeda Opatijaca nad nekadašnjim prvoligašem iz Slavonskog Broda. Samo što je krenula utakmica lopta dolazi do mladog Vala Bogolina kojeg neoprezno ruši stoper gostiju Akšamović malo unutar šesnaesterca pa sudac opravdano pokazuje na najstrožu kaznu. Siguran u izvođenju najstrože kazne za 1:0 bio je Tonči Kukoč-Petraello. Gosti u šoku pokušavaju u 17. minuti preko Bosanca i u 24. minuti preko Bognara oštrim udarcima zaprijetiti vrataru Prskalu, ali su bili neprecizni.

Ubrzo slijedi odgovor domaćina s novim pogotkom. U svom stilu po lijevoj strani prolazi Kukoč-Petraello koji prizemnim centar šutem pronalazi u petercu gostiju Junuzovića. Iako okružen s nekoliko igrača Marsonie, Junuzović uspijeva ugurati loptu iz blizine u gol za 2:0. U 32. minuti Bosanac dobro poslužuje Mahmutovića u kaznenom prostoru domaćina, ali njegov dugim zadržavanjem lopte ova obećavajuća prigoda ne biva iskorištena.

Na samom kraju poluvremena, u 44. minuti, Marušić se dobro ubacuje iza domaće obrane, ali njegovo kretanje u desno rezultira šutem u malu mrežicu domaćeg gola. Kao na početku utakmice tako i u nastavku domaćini kažnjavaju neopreznost gostujuće obrane. Brzi i borbeni Ajayi izborio se na sredini igrališta za jednu loptu, krenuo prema golu gostiju da bi na oko 25 metara od gola snaznim i preciznim udarcem poluvisokom loptom iznenadio vratara Domobića za novi pogodak i 3:0. Presudni trenutak utakmice uslijedio je u 62. minuti kada je do tada zapažen svojom igrom Tonci Kukoč-Petraello na sredini igrališta grubo startao na gostujućeg igrača. Uslijedio je izravni crveni karton od strane glavnog suca. Od tada svojom igrom na terenu su zagospodarili igrači Marsonije. Redaju se napadi po gol domaćina što se ubrzo isplatilo. U 73. minuti domaći stoper Jukičić u svom šesnaestercu neoprezno ruši gostujućeg igrača Mahmutovića. Sudac opravdano pokazuje na 11 metara . Siguran u izvođenju najstrože kazne je Mahmutović koji smanjuje rezultat na 3:1.

Do kraja utakmice igra se uglavnom na polovini domaćina, koji se brojčano oslabljen grčevito brani od osokoljenih igrača Marsonije. Zahvaljujući svojoj borbenosti i požrtvovnosti domaći obrambeni zid odolio je napadima gostiju i donio zasluženu pobjedu domaćinu.

Proslava drugog pogotka

Druga NL - 3. kolo: Opatija - Marsonia 3:1
Rijeka - Stadion na Kantridi. Gledatelja: 250. Sudac: Martin Turčin (Tuhelj). Strijelci: 1:0 Kukoč (2' -11m), 2:0 Junuzović (28'), 3:0 Ajayi (47'), 3:1 Mahmutović (79'-11m). Žuti kartoni: Jukičić, Pejanović (Opatija). Crveni karton: Kukoč (62' - prekršaj).

OPATIJA: Prskalo 6,5, Pozderac 6,5, Malinić 6,5, Jukičić 6,5, Kukoč 5,5, Lagumdžija 6,5, Kožić 6 (od 66. Kordić-Gružić 6), Ivančić 6,5 (od 76. Macolić), Junuzović 7(od 68. Pejanović 6), Ajayi 6,5(od 68. Grujević 6), V. Bogolin 6 (od 46. Jabita 6).Trener: Zoran Bogolin 6,5.

MARSONIA: Domović 6, Sivrić 6,5, Barišić 6(od 59. Galušić 6), Akšamović 6, Bognar 6 (od 51. Huseinbašić 6), Ivandić 6, Stanišić 6 (od 69. Didović 6), Bošnjaković 6 (od 69. Harači 6,5), Bosanac 6(od 46. Mihaljević 6), Marušić 6,5, Mahmutović 6,5.
Trener: Dalibor Bognar 6.

Druga NL – 3. kolo: Grobničan - Dugo Selo 2:2

Čavle - Igralište Mavrinci. Gledatelja: 200. Sudac: Darko Jurčević (Cetingrad). Strijelci: 0:1 Slunjski (47'), 1:1 Batarelo (56'), 1:2 Janušić (60'), 2:2 Pilčić (84'). Žuti kartoni: Ušalj (Grobničan), Janušić, Starčić, Fintić, Barišić (Dugo Selo).

GROBNIČAN: Curaš, Ušalj, Bosančić, Rošić, Petrović (od 46. Kovačević), Pilčić, Prpić, Kočević (od 53. Batarelo), Franković (od 59. Simonaj), Galešić, Srzentić (od 53. Rupčić).

DUGO SELO: Kakša, Bastalac, Filipović (od 74. Božanović), Barišić (od 82. Fintić), Tarasenko, Slunjski, Janušić, Starčić, Živković, Kovačić, Palić.