[FOTO] Polovičan učinak mladih opatijskih nogometaša u posljednjem kolu

Autor: Nikola Cvjetović 21.03.2023

Tri pobjede, dva poraza i jedan remi mladih kategorija NK "Opatija"

Opatija - Polovični učinak ostvarili su mladi nogometaši "Opatije" u posljednjem ligaškom kolu. Juniori su na stadionu Kantrida u 12. kolu 1. NL NS Rijeka poraženi od "Uljanika" 1:4 (1:2). Golove za gostujuću momčad postigli su Bojan Gobbo (2'), Jan Grahovac (28'), Aleksandar Mašović (77') i Andrea Parezanović (82'), a Opatijac Luka Vojneski u 26. minuti zatresao je mrežu za poravnanje (1:1). Ipak, povratak u egal kratko je trajao, a do kraja utakmice raspoloženi gosti matirali su domaćine. U kategoriji kadeta iste lige Opatijci su slavili 3:0 (1:0). Mrežu gostiju načeo je Niko Lovrić u 42. minuti, a dvostruki strijelac u nastavku utakmice bio je Moreno Stanić (48' i 77').

U 15. kolu istog ligaškog ranga mlađi pioniri i pioniri "Opatije" gostovali su u Poreču. "Jadran Poreč" bio je uvjerljiviji od opatijskih mlađih pionira - 4:0 (3:0). Pogotke za domaće postigli su: David Krijan (7'), Rafael Turajlić (14'), David Rušnjak (29') i Rene Circota (57'). Za poraz mlađih pionira revanširali su se pioniri "Opatije" koji su pobijedili "Jadran Poreč" - 0:2 (0:0). Golove za opatijski sastav postigli su Vito Sandalj (40') i Lukas Lončarica (68').