[FOTO] Sjajna pobjeda Hrvatske, Petković zabio dva gola

Autor: Nikola Cvjetović 08.09.2023

Fotogaleriju s utakmice pogledajte u nastavku...

Rijeka - U svom trećem nastupu u kvalifikacijama za nadolazeću europsku smotru Hrvatska je ubilježila drugu pobjedu, a Latviji u Rijeci nije ostavila gotovo nikakvu šansu za uspjeh.

Od samog početka Vatreni su dominirali, a već u trećoj minuti Petković je fantastično izveo slobodan udarac za 1:0. Samo deset minuta poslije Ivanušec je iz blizine povisio na 2:0, a tik prije odlaska na odmor Petković povisuje na 3:0, ovoga puta na lijepu asistenciju Perišića.

U nastavku se ništa nije promijenilo u odnosu snaga, Hrvatska je stvarala prilike, a četvrti je pogodak potpisao Kramarić, na ubačaj Barišića - kojemu je to bio prvi dodir s loptom na utakmici. Konačnih 5:0 postavio je Pašalić u 78. minuti, na još jednu Perišićevu asistenciju.

U drugoj utakmici u Skupini D Turska je kod kuće remizirala s Armenijom (1:1) te Vatreni zauzimaju drugo mjesto na tablici Skupine D, s tri boda i dvije utakmice manje od vodeće Turske. Sljedeću utakmicu Hrvatska igra na gostovanju kod Armenije, u ponedjeljak, 11. rujna.

Sudac: P. Farrugia (Malta)
Strijelci: 1:0 - Petković (3'), 2:0 - Ivanušec (13'), 3:0 - Petković (44'), 4:0 - Kramarić (68'), 5:0 - Pašalić (78')

Žuti kartoni: Ciganiks (81')

Hrvatska: Livaković, Sosa (67' Barišić), Šutalo, Gvardiol (46' Vida), Juranović, Brozović (60' Vlašić), Modrić (61' Pašalić), Ivanušec, Perišić, Kramarić, Petković (67' Musa). Izbornik: Z. Dalić.

Latvija: Purinš, Sorokins, Dubra, Černomordijs, Savalnieks (56' Krollis), Ciganiks, Tobers (68' Saveljevs), Emsis, Jaunzems (86' D. Ikaunieks), J. Ikaunieks (76' Daškevičs), Uldrikis. Izbornik: D. Kazakevičs.