[FOTO] Vaterpolisti Primorja EB sinoć su uvjerljivo slavili u uzvratu četvrtfinala Eurokupa

Autor: Nikola Cvjetović 28.04.2024

Fotogaleriju s utakmice pogledajte u nastavku...

Rijeka - Vaterpolisti Primorja EB sinoć su uvjerljivo slavili u uzvratu četvrtfinala Eurokupa te su se plasirali na završni turnir ovog natjecanja – 17. i 18. svibnja! Pravi podvig je učinilo Primorje EB protiv Vouliagmenija. Grci su u prvoj utakmici u Ateni pobijedili 14:9, ali u perfektnoj izvedbi na Kantridi, Riječani su sve nadoknadili, pa i premašili i pobijedili 15:9!

S Kantride je uoči utakmice, najiskusniji igrač domaćina, Darko Brguljan najavljivao kako će prvo „…gledati kako pobijediti, pa tek onda gol-razliku”. Upravo su tako nekako, na tom tragu odigrali Riječani. Sve četiri su četvrtine dobili, od toga zadnju kolosalno (4:1). Već su i s tog gledišta zaslužili pobjedu. Nadalje, sjajno je domaćin odigrao obranu, dok je realizacija igrača više (posebno u zadnjoj dionici) bila više no odlična. Uostalom omjer 9-14 govori dostatno. Do sredine utakmice je rezultat još bio u manje-više egalu, iako je Primorje EB bilo to koje je cijelo vrijeme vodilo. Početkom treće četvrtine, naznaka problema za grčkog doprvaka – 8:5 za primorjaše. Brzo je Vouliagmeni smanjio na 8:7, ali to nije obeshrabrilo domaćina koji je tada krenuo i u još jedan, još malo silovitiji i brži napad. Takav je pristup rezultirao vodstvom 11:7 pred kraj treće četvrtine. Naslućivala se drama, ali sa sretnim završetkom. Pripomogla je i riječka publika koja je vrlo lijepo ispunila tribina. Orilo se „…Primorje, Primorje…”, navijači na nogama, „nosili” su Hinićeve odabranike u vodi. Oni su im uzvratili s najboljih 8 minuta u ovoj utakmici. U zadnjoj četvrtini, onoj koju su Riječani dobili 4:1. ( Izvor: HVS)