[FOTO/VIDEO] Grobničani ponovno osvojili županijski Kup

Autor: Nikola Cvjetović 23.05.2023

Na Kantridi pred 700 gledatelja slavili minimalnu pobjedu protiv nogometaša „Opatije“.

Rijeka - Nogometaši „Grobničana“ pobjednici su županijskog Kupa. U finalu na Kantridi pobijedili su „Opatiju“ 1:0 i time obranili prošlogodišnju titulu. Jedini strijelac bio je Bleond Rexhepi koji je u 20. minuti susreta kaznio grešku Opatijca pri izlasku. Grobničani su u prvom dijelu susreta bili bolja momčad, a Opatijci nisu uputili niti jedan udarac u okvir vrata, niti ozbiljnije zaprijetili.

U drugom dijelu Opatijci su bili konkretniji, no to se nije odrazilo na promjenu rezultata. Momčad trenera Zorana Bogulina posebno aktivna bila je u samoj završnici, posljednjih 15-tak minuta, kada su „okupirali“ šesnaesterac Grobničana te u nekoliko navrata ozbiljnije zaprijetili. Posljednji pokušaj Opatijaca dogodio se u 91. minuti. Junuzović je u gužvi uspio glavom skrenuti loptu prema vratnici, vratar Curać je previše izašao, pa je sa gol-crte loptu izvadio Prpić i sačuvao pobjedu.

Za sve one koji nisu stgili do Kantride, prijenos uživo osigurao je Novinet.tv

OPATIJA - GROBNIČAN 0:1
Rijeka - Stadion na Kantridi. Gledatelja: 700. Sudac: Ivan Bebek (Rijeka). Strijelac: 0:1 Rexhepi (20'). Žuti kartoni: Kašiković (35'), Grujević (60').

OPATIJA: Prskalo, Grujević, Marshal, Gavrić, Kukoč (od 9. Pozderac, od 46. Glibo), Furijan, Lagumdžija, Kordić-Gružić (od 65. Grbac), B. Bogolin (od 46. Jugović), Kašiković (od 54. Pejanović), Junuzović.

GROBNIČAN: Curać, Ravlija, Golić, Prpić, Ušalj, Galešić, Franković (od 58. Rupčić), Bosančić (od 87. Valjan), Jurica (od 46. Batarelo), Rexhepi (od 72. Mikulica), Kovačević (od 46. Pilčić).