[NOGOMET] Opatija uvjerljivo pobijedila Belišće

Autor: Radovan Trinajstić 23.02.2024

Zaslužena visoka pobjeda domaćina, koji su nagovijestili opstanak na vrhu ljestvice.

Rijeka - Nakon sadržajnog prvog dijela utakmice u kojem su obje ekipe mogle postići pogodak, Opatijci su dobrano u nastavku napunili mrežu gostiju iz Belišće. Već u 8' Grujević ne koristi prigodu kada je prizemnim udarcem pogodio desnu stativu nakon što je gol bio prazan, a vratar Marcić napustio svoje mjesto. U 24' Almeida Da Silva zamalo je glavom iz blizine poslao loptu pod prečku, ali je Prskalo krajnjim naporom izbacio loptu u korner. Do kraja poluvremena dobre prigode ne koristi Matoković u 40' i A.B. Bogolin u 44' kada su svoje prigode mogli bolje iskoristiti.

Brzonogi Ajayi na početku drugog poluvremena brzo prolazi desnom stranom te dobrim centar šutem prizemnom loptom pronalazi slobodnog Grbca koji iz blizine pogađa za 1:0. Na 2:0 povisuje Opatija nakon što Grgić neoprezno ruši Žabeca, novopridošlog napadača Opatije, unutar kaznenog prostora pa sudac opravdano pokazuje na najstrožu kaznu. Siguran izvođač za 2:0 je bio Ajayi.

Nedugo zatim gostujuća obrana neoprezno vraća loptu svom vrataru pa brzonogi Ajayi biva brži od vratara Marcića koji preciznim lob-udarcem prebacuje za 3:0. Igra gostiju biva sve rastrganija i ne povezana što brzonogi i organizirani Opatijci obilato koriste pa postižu pogotke.

Najprije na ubačaj Grujevića, Kožić iz blizine pogađa za 4:0 da bi konačnu „petardu“ zaključio novopridošli stoper Opatijaca Graf koji nakon ubačaja iz kornera postavlja konačni rezultat od 5:0. Zaslužena visoka pobjeda domaćina, koji su nagovijestili opstanak na vrhu ljestvice.

Stadion Kantrida, gledatelja 120, sudac Jasmin Horvat (Varaždin) 6,5 , pomoćnici Lovreć i Krmar (oba Zagreb)

Strijelci 1:0 Grbac 47' 2:0. Ajayi 63' iz 11m. 3:0 Ajayi. 69' 4:0 Kožić 72' 5:0 Graf 90'+1

Žuti karton. Grbac. (Opatija) Almeida Da Silva , Grgić i Janah -Thinedu (Belišće)

OPATIJA - Prskalo 6,5 , Graf 6,5 , Arapović 6, Ajayi 7,5 od 73' Furijan / , Kožić 6,5 , Pozderac 6 , Macolić 6 od 73' V. Bogolin /, A. B. Bogolin 6 od 64' Pejanović 6, Grbac 6,5 od 64' Kordić-Gružić 6, Grujević 6,5 , Žabec 6 od 73' Kašiković /