Nogometaši Rijeke i Opatije remizirali

Autor: Marina Pauletić 18.01.2024

Trener Rijeke Željko Sopić na travnjak poslao „izmiješanu“ ekipu, a priliku je dobilo i nekoliko juniora.

Rijeka - Nogometaši Rijeke remizirali su protiv Opatije 1:1 u posljednjoj pripremnoj utakmici prije nastavka sezone.

Rijeka je prvu priliku stvorila u 14. minuti kada je Grgić ubacio, a Yansaneov udarac odličnom reakcijom zaustavio Prskalo.

Pet minuta kasnije ubačaj Veige dočekao je Grgić, ali ponovo nije bilo preciznosti.

Uslijedilo je zatišje bez pravih prilika, u 36. minuti nakon ubačaja iz kuta najviši je bio Veiga čiji udarac glavom nije bio precizan.

I onda je stigla 38. minuta. Veiga je lijepo prošao po desnoj strani i ubacio prizemnu loptu, a Grgić je odličnim udarcem pospremio u mrežu – 1:0.

Do kraja prvog poluvremena Obregon (40′) i Yansane (43′) nisu dobro pucali u dobrim situacijama.

Opatija je nastavak otvorila udarcem Ayajija (46′), a Rijeka je zatim imala dvije sjajne prilike.

U 52. minuti Petrović je ubacio, a Obregon iz neposredne blizine prebacio gol. Samo dvije minute kasnije Yansane je sjajno izbacio Grgića, koji je zaobišao istrčalog Prskala, ali udarac je završio u vanjskoj mreži.

I onda je stigla kazna. U 56. minuti, nakon jedne dubinske lopte, Čulina je pobjegao obrani Opatije i poentirao – 1:1.

U ovoj utakmici priliku u bijelom dresu dobilo je i nekoliko juniora, u 64. minuti udarac Medojevića ukrotio je Prskalo.

U 86. minuti Selahi je sjajno potegnuo s dvadesetak metara, ali greda je spasila goste.

Na kraju utakmice (87′) Opatija je mogla do pobjede, Čulina se našao u odličnoj prilici, ali ovoga puta nije bilo preciznosti u udarcu.