Opatijci ispratili Međimurje s pet pogodaka

Autor: Radovan Trinajstić 27.05.2023

Očekivana objeda Opatijaca, ali i dobra igra i dostojan otpor pomlađenog sastava iz Čakovca.

Rijeka - Prvo poluvrijeme proteklo je u igri u kojoj su gosti svojom mladošću i poletnom igrom pokazali iskusnim domaćim igračima da su žilav i čvrst protivnik. Bez obzira što utakmica rezultatski nije donosila napredak na ljestvici , gosti na otvaranju utakmice potvrđuju svoju karakteristiku. Dobrim ubačajem s desne strane Benko ulazi iza zadnje linije domaće obrane te rutinski s ruba šesnaesterca plasira prizemnu loptu kraj istrčalog Prskala za 0:1. Samo što su domaćini krenuli s centra , Junuzović ubačenu loptu s desne strane rutinski, u njegovom stilu, glavom iz blizine pogađa za 1:1. Domaća ekipa povisuje na 2:1 nakon što dobro posluženi Grbac u kaznenom prostoru preciznim udarcem pogađa za 2:1. Gosti poravnavaju rezultat na iznenađenje svih pa i samog strijelca. Vršić s ruba desne aut linije u želji da uputi centaršut šalje visoko loptu pred gol koja na iznenađenje svih završava u desnom gornjem kutu slabo postavljenog Prskala. Svoju dominaciju Opatijci su okrunili još dva pogotka u prvom poluvremenu. Povratnom loptom Grbac poslužuje slobodnog B. Bogolina koji iz kosa pogađa za 3:2 da bi ubrzo zatim u velikoj gužvi pred golom Kanižaja vješti Junuzović iz blizine petom poslao loptu u gol za 4:2. U nastavku domaćini ulaze u igri s dosta ležernosti, sporih i netočnih dodavanja pokušavajući juniorskom sastavu Međimurja dati još poneki gol. To im ne polazi za rukom jer su neprecizni u dodavanju i u potezu više. Uporni gosti svojom srčanošću smanjuju rezultat. Grujević nepotrebno na desnoj strani kaznenog prostora ruši Kraju pa sudac opravdano pokazuje na 11m čiji siguran izvođač za 4:3 je Bujan. Opatijci ipak do kraja u svojim nastojanjima povisuju rezultat u 85' kada dobrim proigravanjem nadomak gostujućeg gola Kordić-Gružić preciznim udarcem postavlja konačni rezultat od 5:3.

OPATIJA : MEĐIMURJE 5:3 (4:2)
RIJEKA- Igralište Kantrida
gledatelja 120, sudac Filip Meglić ( Krapinske Toplice) 6,5, pomoćnici Ćatipović i Pejić (Zagreb)
Strijelci 0:1 Benko 8' 1:1 Junuzović 9' 2:1 Grbac 20' 2:2 Vršić 31' 3:2 B. Bogolin 41' 4:2 Junuzović 43' 4:3 Bujan 75' iz 11m 5:3 Kordić-Gružić 85'