Opatijci pobjedom protiv Dugog sela zasjeli na vrh tablice

Autor: Nikola Cvjetović 01.03.2024

Ovom pobjedom Opatijci su na vrhu tablice 2. lige s 36 bodova...

Rijeka - Prvu poziciju s 36 bodova potvrdili su Opatijci nakon današnje pobjede protiv Dugog sela. Ovom pobjedom Opatijci su na vrhu tablice 2. lige s 36 bodova i utakmicom više u odnosu na Radnik koji im puše za vratom.

Prvi pogodak domaća momčad postigla je u 71. minuti. Nakon udarca Goodnessa Ajayija lopta je zapela u domaćem bloku, a sudac Hirš nakon intervencije drugog pomoćnika Tonkovića i uz protest gostujućih igrača pokazao na bijelu točku zbog igranja rukom. Nigerijski napadač postigao je svoj 12. pogodak ove sezone i doveo Opatiju u vodstvo. Gosti su s(p)retnog pogotka stigli šest minuta kasnije kada je Tin Janušić pobjegao domaćoj obrani i matirao Prskala. Nakon akcije u 87. minuti vratar Kakša je odbio loptu nakon udarca Kožića, a David Žabec natrčao i prvijencem u crno-bijelom dresu donio Opatijcima drugu pobjedu u proljetnom djelu prvenstva.

Opatija – Dugo Selo 2:1 (0:0)
Stadion na Kantridi. Gledatelja: 200
Sudac: Filip Hirš (Varaždin) Strijelci: 1:0 Ajayi (73′-11m), 1:1 Janušić (79′), 2:1 Žabec (87′)
Žuti kartoni: Kordić-Gružić (Opatija), Kovačić, Bastalec (Dugo Selo)
Crveni karton: Bastalec (Dugo Selo, drugi žuti karton na klupi za pričuve)

Opatija: Prskalo, Graf, Arapović, Ajayi, Kožić, Pozderac, Macolić (od 56′ Kordić-Gružić), B. Bogolin (od 56′ Pejanović), Grbac (od 56′ V. Bogolin), Grujević, Žabec (od 89′ Furijan).

Dugo Selo: Kakša, Bastalec (od 60′ Marinić), Filipović, Radoš (od 77′ Janušić), Lebar, Slunjski (od 53′ Miškić), Kovačić, Palić, Fintić, Barišić (od 77′ Franjčić), Božanović (od 46′ Besek).