Opatijci pobjedom protiv Kustošije jesenski dio sezone zaključili na samom vrhu tablice

Autor: Radovan Trinajstić 24.11.2023

Najbolji dio utakmice bilo je prvo poluvrijeme u kojem su domaćini postigli dva lijepa pogotka.

Rijeka - Svojom sigurnom igrom i dominacijom na terenu tijekom cijele utakmice Opatijci zaključili jesenski dio prvenstva novom pobjedom i ostankom na vrhu ljestvice. Gosti se predstavili u slabom izdanju , osim svoje borbenosti i trke uz neprimjetni napad gotovo da ni jednog trenutka nisu ozbiljnije zaprijetili vrataru Prskalu. Najbolji dio utakmice bilo je prvo poluvrijeme u kojem su domaćini postigli dva lijepa pogotka. Kukoč-Petraello iz lijevog korner kuta dobro je u kaznenom prostoru gostiju naciljao natrčalog Johnson Marshalla koji je snažnim topovskim udarcem kroz brojne igrače pogodio desnu stranu nemoćnog vratara Jerolimova za 1:0. Igrala se sudačka nadoknada prvog poluvremena kada su Opatijci do tada nizom svojih napada dobro stisnuli goste u njihovom šesnaestercu. Obrana Kustošije nekoliko puta je uspijevala izbiti loptu, ali je ona uvijek dolazila do domaćih igrača. U zadnjem primanju lopte Anton Baltazar Bogolin dobro je u šumi igrača u kaznenom prostoru gostiju dobro pronašao Pejanovića koji iz blizine pogađa za 2:0.

U drugom dijelu utakmice očekivala se promjena igre gostiju i češći njihov dolazak pred gol domaćina. Čvrsta domaća obrana i angažirana igra svih igrača Opatije pravovremeno je otklanjala sve potencijalne opasnosti po gol. Gosti su tek u 84' nakon prodora Petkovića po desnoj strani ozbiljno zaprijetili domaćinu, ali je njegov udarac se zaustavio na stativi domaćeg gola iako je vratar Prskalo dobro postavljen bio u neposrednoj blizini. Rezultatski zadovoljni domaćini rutinskom igrom i posjedom lopte na zadovoljstvo svojih navijača priveli utakmicu kraju za što su dobili zasluženi pljesak.

OPATIJA : KUSTOŠIJA 2:0 (2:0)
RIJEKA
- Igralište Kantrida, gledatelja 200 , sudac Patrik Pavlešić (Duga Resa) 6,5. , pomoćnici Bučar (Duga Resa) I Pranjić (Dugo Selo)
Strijelci 1:0. Johnson Marshal 27' 2:0 Pejanović 45'+1

Žuti kartoni: Kožić i Čulina (oba Opatija) Išlić i Petković (Kustošija)
Igrač utakmice: Mfon Johnson Marshall

OPATIJA - Prskalo 6,5 , Johnson Marshal 7 , Arapović 6,5 od 63' Čulina 6, Kožić 6 od 63' Malinić 6, Pozderac 6,5 , Pejanović 7 od 86' Furijan /, B. Bogolin 6,5 od 56' Kordić-Gružić 6, Ajayi 6,5 , Macolić 6 od 86' Matić /, Grbac 6, Kukoč-Petraello 6,5