Otvoren 10. Opatija Open – Memorijal Mladen Škrapac okupio više od 300 stolnotenisača iz šest zemalja

Autor: Marina Brajkovic 12.04.2026

Na ovogodišnjem izdanju sudjeluju čak 324 natjecatelja iz šest zemalja – Hrvatske, Južne Koreje, Srbije, Bosne i Hercegovine, Slovenije i Njemačke – koji će snage odmjeriti u više natjecateljskih kategorija, čime Opatija još jednom potvrđuje status značajnog sportskog središta stolnog tenisa.

Opatija - U sportskoj dvorani Marino Cvetković otvoreno je jubilarno, 10. izdanje međunarodnog stolnoteniskog turnira Opatija Open, koji se drugu godinu zaredom održava kao Memorijal Mladen Škrapac, u čast dugogodišnjeg trenera i tajnika STK Opatija 08.

Na ovogodišnjem izdanju sudjeluju čak 324 natjecatelja iz šest zemalja – Hrvatske, Južne Koreje, Srbije, Bosne i Hercegovine, Slovenije i Njemačke – koji će snage odmjeriti u više natjecateljskih kategorija, čime Opatija još jednom potvrđuje status značajnog sportskog središta.

Gradonačelnik Opatije Fernando Kirigin na otvaranju turnira poželio je svim sudionicima puno sportske sreće i uspješne nastupe. Otvorenju su prisustvovali i članovi obitelji pokojnog Mladena Škrapca, a među uzvanicima bio je i bivši dvostruki prvak Europe i trostruki osvajač Svjetskog kupa Vladimir Samsonov.

Okupljenim stolnotenisačima obratio se i Sandro Škrapac, sin pokojnog Mladena Škrapca, u čiju se čast održava memorijal. U ime obitelji zahvalio je svima na dolasku, čestitao sportašima te im zaželio puno uspjeha na turniru. Službeno je turnir otvorila njegova unuka Desiree, čime je događaj dobio dodatnu emotivnu notu.

Organizator turnira Diego Lipovšek iz STK Opatija 08 istaknuo je kako klub već dugi niz godina njeguje suradnju s ženskim stolnoteniskim klubom iz Južne Koreje. Opatijski su stolnotenisači ranije boravili u Seulu, dok je ove godine u Opatiju stiglo šest korejskih igračica i njihov trener. Kako je naglasio, gosti su oduševljeni Opatijom, a želja organizatora je da ovakva sportska razmjena preraste u dugogodišnju tradiciju.

Više sa portala poduckun.net ...