Poraz Rijeke od Varaždina zakomplicirao put u Europu

Autor: Marina Pauletić 14.05.2023

Nogometaši Rijeke nisu uspjeli izvući pobjedu.

Varaždin/Rijeka – Nogometaši Rijeke danas su gostovali kod Varaždin na stadionu Varteks te su nažalost izgubili 2:0.

Prvo poluvrijeme nije donijelo previše događanja. Rijeka je na otvaranju utakmice preuzela kontrolu, a osim nekoliko prilika vrijedi istaknuti dobru obranu Labrovića u 30. minuti. Goda je u 28. minuti dobio žuti kartona, dok ga je Pilj „zaradio“ u 38. minuti. Igrale su se tri minute sudačke nadoknade.

U drugom je poluvremenu prvi gol „pao“ u 47. minuti, a zabio ga je Domjanić poentirajući glavom. U 52. minuti Hodža je dobio žuti karton. Sljedeći je gol uslijedio u 58. minuti. Pilj je lijepo prošao i ubacio, a Teklić efektnim volejem poentirao za 2:0. U Rijeci je tada uslijedilo nekoliko promjena igrača, ali one nisu polučile uspjeh. U 71. minuti Rijeka je imala dobru priliku odličnim ubačajem Grgića i pucanjem Frigana, no Zelenika je uspio obraniti.

Igralo se pet minuta sudačke nadoknade u kojima je Frigan dobio žuti karton.

Ovim je porazom Rijeka zakomplicirala svoj put u Europu. Do kraja sezone preostaju im još dvije utakmice - s Osijekom i Dinamom.