Remi na Kantridi - Opatija i Osijek II podijelili bodove

Autor: Radovan Trinajstić 28.04.2023

Zadnjih desetak minuta se posebno "zakuhalo" na Osječkoj klupi što kulminira u sudačkoj nadoknadi koju sudac rješava dodjelom crvenih kartona Osječkom i opatijskom pomoćnom treneru.

Rijeka - Rezultat utakmice realan je prema prikazanoj igri iako su obje ekipe krajem utakmice imale prigodu za "zlatni pogodak". Prvi dio utakmice bio je nezanimljiv i bez ozbiljnih prigoda pa su vratari bili nezaposleni. Domaći igrači imaju veći posjed lopte, dok gosti nastoje usporiti igru, a time i domaći napad otupiti. Kratku radost domaćina u 32' poništava sudac - pogodak Ajayija zbog igre rukom. Jedini dolazak gostiju pred gol Opatije na kraju poluvremena dovodi do pogotka. Ubačenu loptu iz gostujućeg kornera domaća obrana ne uspijeva izbiti u polje već dolazi do Lišnića koji iz blizine uspijeva pronaći put lopte do gola kroz sumu nogu igrača za 0:1.

U nastavku igra se samo u smjeru gola Osječana, ali bez ozbiljnih prijetnji. Nakon sto je trener Zoran Bogolin izvršio dvostruku izmjenu, igra postaje kvalitetno bolja. Kombinacijom po lijevoj strani Kukoč-Petraello pronalazi u kaznenom prostoru gostiju Grbca koji loptu prebacuje na desno gdje slobodni Kašiković iz blizine zakucava loptu za 1:1. U 76' Junuzović udarcem glave pogađa iz blizine stativu gostiju, a u 82' Kašiković u obećavajućoj situaciji ne pronalazi put lopte do gola. Na samom kraju utakmice sudac po drugi puta poništava pogodak Opatijcima zbog zaleđa Grbca. Zadnjih desetak minuta se posebno "zakuhalo" na Osječkoj klupi što kulminira u sudačkoj nadoknadi koju sudac rješava dodjelom crvenih kartona Osječkom i opatijskom pomoćnom treneru. Sva sreća da se ova nemila situacija nije prenijela na travnjak.

Posljednju mat situaciju propušta gostujući igrač Svraka čiji udarac ne nalazi put prema praznom golu.

OPATIJA : OSIJEK II 1:1 (0:1)
RIJEKA - Igralište Kantrida, gledatelja 250 , sudac Ante Sočo (Stobreč) 6 , pomoćnici Varivoda i Ćatipović (Zagreb)
Strijelci 0:1 Lišnić 45' 1:1 Kašiković 72'
Žuti kartoni Solić , Galušić , Prekodravac, Barišić, Sajko (svi Osijek II) Furijan , Grbac, Kukoč-Petraello (svi Opatija)

OPATIJA - Balent 6 , Ajayi 6,5 , Junuzović 6,5 , B. Bogolin 5,5 od 65' Kašiković 6,5, Pejanović 6 od 51' Jugović 6, Furijan 6 od 88' Grujević/, Kordić-Gružić 6 od 65' Grbac 6, Glibo 6 , Johnson Marshal 6,5 , Pozderac 6 od 88' V. Bogolin / , Kukoč-Petraello 6