Rijeka upisala pobjedu u Gorici - Nova tri boda za ostanak na prvom mjestu

Autor: Nikola Cvjetović 11.02.2024

Nova tri boda za ostanak na vrhu tablice...

Rijeka - u teškim, gotovo pa vaterpolo uvjetima, održan je današnji susret Gorice i Rijeke. U prvih deset minuta susreta dok kiša nije natopila travnjak, Rijeka je pokazala inicijativu koja je u 8' okrunjena pogotkom Mirka Marića koji je poništen zbog zaleđa. Na samom kraju prvog poluvremena VAR provjera situacije u kaznenom prostoru Gorice nakon pada Radeljića. Sudac Duje Strukan pokazao je na bijelu točku. Jurić je dobio žuti karton. Pjaca je izveo penal, ali uvjeti su ostavili traga, lopta je otišla preko gola! U 51' penal za Goricu, Radeljić je neporezno srušio Mitrovića. Jurić je pucao, lopta je poput Pjacinog udarca, otišla preko grede. U 65' nakon jednog ubačaja lopta je pogodila Leđa u ruku i nakon intervenciju VAR-a Strukan je pokazao na bijelu točku. Obregon je preuzeo odgovornost i zabio za 0:1. Samo osam minuta kasnije Strukan je ponovo pokazao na bijelu točku. Obregon je još jednom bio miran i povisio vodstvo na 0:2 za goste.

Sastavi:
Gorica: Banić - Leš, Maloča, Krizmanić, Štiglec - Munksgaard, Soldo, Mrzljak, Mitrović - Matavž, Jurić
Rijeka: Labrović - Veiga, Galešić, Radeljić, Smolčić - Selahi - Pašalić, Hodža, Janković, Pjaca - Marić