Umejčina 2026. u Veprincu okupila 24 boćarske ekipe
Autor: Nikola Cvjetović 23.08.2026

Tradicionalni međunarodni boćarski turnir u Veprincu okupio je ekipe iz Hrvatske, Slovenije i Italije, a natjecanje se igra u formatu 3+1.
Veprinac - U Veprincu se danas održava tradicionalni međunarodni boćarski turnir Umejčina 2026., koji je i ove godine okupio velik broj natjecatelja. Na jutarnjem otvorenju u Umječinama okupile su se čak 24 ekipe, čime je još jednom potvrđen značaj ovog turnira za boćarsku zajednicu šireg opatijskog područja.

Među sudionicima posebno se ističu ekipe iz Poljana, koje su u Veprinac stigle s muškom, ženskom i dječjom ekipom. Na turniru sudjeluju i boćari iz brojnih mjesta u Hrvatskoj, ali i gosti iz inozemstva.
Za pobjedu se natječu ekipe iz Roča, Lanišća, Fiumicella u Italiji, Košane u Sloveniji, Rubeša, Lovrane, Kozari, Lovranske Drage, Lignja, Opatije, Pobri, Studene, Vrha, Ozeljana, Krenovca, Pazinskih Novaka i Korenskog.
Na turniru sudjeluju i ekipe Mario Gennari, Penzići, Cornhole boćari te domaća ekipa Leprinac.
Umejčina 2026. igra se u formatu 3+1, a osim sportskog nadmetanja, turnir je prilika za druženje boćara i ljubitelja ovog tradicionalnog sporta.

Jutarnjem otvorenju turnira prisustvovala je i zamjenica gradonačelnika Kristina Đukić, koja je podržala organizatore i sudionike ovogodišnjeg izdanja.
Umejčina tako i ove godine povezuje boćare različitih generacija i iz različitih krajeva, uz atmosferu u kojoj su sport, rekreacija i druženje jednako važni kao i rezultat.
Pred 24 ekipe sada je borba za pobjedu, a organizatori poručuju – neka najbolji pobijedi.





