Uspješan turnirski niz Crossminton kluba Pešekani

Autor: Nikola Cvjetović 18.05.2022

Za igrače Crossminton kluba Pešekani sada slijede daljnji treninzi kako bi se što bolje pripremili za svjetsko prvenstvo koje će se od 30. lipnja do 2. srpnja održati u Arena centru u Zagrebu.

DAMIR BARIŠIĆ i DAMIR BAKOVIĆ

Opatija - Igrači Crossminton kluba Pešekani iz Ičića, Damir Baković u seniorskoj konkurenciji i Damir Barišić u konkurenciji starijih seniora na otvorenom prvenstvu Slovenije proteklog vikenda osvojili su srebrna odličja ulaskom u finale natjecanja.

Prethodno je početkom svibnja Damir Baković kao jedini predstavnik Pešekana na otvorenom prvenstvu Češke osvojio treće mjesto.

Nastavak je to njegovih zapaženih rezultata koji su započeli prvim ovogodišnjim turnirom krajem veljače u Mađarskoj te krajem ožujka u Zagrebu na kojima je osvojio titulu viceprvaka, te sada zauzima 15. mjesto svjetske rang liste.

Njegov klupski kolega Damir Barišić je u konkurenciji starijih seniora također sudjelovao na turniru u Zagrebu i osvojio zlatno odličje, svladavši najprije u grupnoj fazi, a potom i u finalu trenutno prvog igrača sa svjetske rang liste.