1. B HVL : Zadrani prekinuli pobjednički niz

vaterpolo_pripreme…već sam početak dao je nagovijestiti da će to biti teška večer za opatijske vaterpoliste…
…Opatijcima sada ostaju dva tjedna da analiziraju svoje pogreške i pripreme se za možda i najteže gostovanje u Makarskoj protiv Galeba…

Volosko – Stao je pobjednički niz Opatijaca od 11 utakmica u 1. B HVL, a krivac za to je ekipa Zadra koja je spremno prihvatila sve poklone te mudrom i strpljivom igrom napravila veliko iznenađenje u 4. kolu ovogodišnjeg prvenstva. Već sam početak dao je nagovijestiti da će to biti teška večer za opatijske vaterpoliste koji nikako nisu uspijevali naći pravi ritam kojim bi nadjačali borbene goste predvođene odličnim vratarom Marcelićem.
Nakon nekoliko dobrih prilika sa obje strane Zadrani su poveli tek pred kraj prve četvrtine golom Igora Šarića međutim već u sljedećem napadu poravnava Sušanj udarcem iz vana. Do kraja prvog dijela Opatijci ne koriste još jednu brojčanu prednost što kažnjava Gledec golom u posljednjim sekundama za minimalnu gostujuću prednost. Nakon što je cijela druga četvrtina protekla u izjednačenoj igri i rezultatu, Luka Kustić iskorištava jednu individualnu kontru i dovodi Opatiju u minimalnu prednost samo dvije sekunde prije poluvremena.
Tek što je počeo nastavak Turina između trojice braniča zabija za 5 : 3 vodstvo Opatijaca i u tom trenutku nitko nije niti pomislio da je to bio i posljednji pogodak domaćih vaterpolista na ovoj utakmici. Gosti se brzopotezno golovima Stipića u samo 47 sekundi vraćaju u igru da bi do kraja treće četvrtine Jadrešić iskoristio igrača više i svojoj ekipi priskrbio, kasnije će se pokazati nedostižno vodstvo.
U posljednjem dijelu domaći igrači ne koriste peterac, nekoliko čistih kontranapada i izglednih prilika da bi kada je već sve bilo odlučeno Gledec u posljednjim trenucima, svojim drugim golom postavio konačni ishod utakmice.
Na kraju zaslužena pobjeda Zadrana, a Opatijcima sada ostaju dva tjedna da analiziraju svoje pogreške i pripreme se za možda i najteže gostovanje u Makarskoj protiv Galeba.