1.B HVL : Opatijci ostali bez bodova u triler završnici

vaterpolo22Volosko – Vaterpolisti Opatije izgubili su već dobivenu utakmicu 5. kola 1.B HVL na gostovanju u Splitu protiv prošlogodišnjeg prvaka Salone iz Solina.
Iako su kontrolirali igru i rezultat gotovo cijelu utakmicu te imali prednost od čak četiri gola viška, prosuli su sve u samo pet posljednjih minuta posljednje četvrtine.
Iskusni domaćini predvođeni prekaljenim prvoligaškim igračima Plazonićem, Bobanovićem i Kuzmanovićem te jučer izuzetno raspoloženim Buzdovačićem koristili su svaku pa i minimalnu pogrešku mladih opatijskih igrača, te korak po korak sustizali prednost gostiju da bi samo devet sekundi prije kraja postigli i pobjedonosni gol za veliko slavlje malobrojnih gledatelja na poljudskom bazenu.
Nakon što je prva četvrtina završila vodstvom Opatije 4 : 2, u drugoj Buzdovačić svojim prvim golom smanjuje rezultat na 3 : 4 da bi Opatijci golom Frajmana iz peterca te Deželjina četiri sekunde prije isteka vremena na poluvrijeme otišli sa zalihom od tri gola.
vaterpolisti_split
U tim trenucima izgledalo je kao da domaćini nemaju rješenja za odličnog vratara Vukovića koji im je obranio nekoliko zicera dok je u igri Opatijaca manje više sve štimalo.
Međutim početkom treće četvrtine domaćini se ekspresno vraćaju u utakmicu pogocima Buzdovačića i Kuzmanića kojima ponovno bude nadu da bi ipak mogli nešto napraviti do kraja utakmice ali im euforiju ubrzo stišava izvrsni Turina sa dva prekrasna gola. Do kraja tog dijela Hodžić uspijeva iznenaditi Vukovića za 6 : 8 i u posljednju četvrtinu Opatija ulazi sa dva zaveslaja prednosti.
Nakon što je Deželjin u samo tridesetak sekundi posljednjeg dijela igre dva puta “probušio” vratara Salone Stankovića izgledalo je da je utakmica riješena jer su Opatijci 5.07 minuta do kraja utakmice imali naizgled nedostižnih 10 : 6.I kada su se već i najveći optimisti u redovima domaćina pomirili sa porazom, uslijedila je nevjerojatna završnica u kojoj se uz velikodušnu pomoć igrača Opatije ukazao Duje Buzdovačić te najprije udarcem iz daljine, potom realiziranim petercem i na kraju krasnom šraubom donio dva velika boda svojoj momčadi.
Opatijcima koji su u šoku dočekali kraj utakmice ostaje žal za propuštenom prilikom i nada da će u drugom dijelu prvenstva napokon uspjeti pobijediti Solinjane nakon sada već četiri uzastopna poraza u međusobnim susretima.