1.B HVL: Opatijci poraženi u Makarskoj

vaterpolo_sm_lVolosko – Opatijski vaterpolisti poraženi su u Makarskoj od domaćeg Galeba nakon velike borbe rezultatom 11 : 9. U izvrsnoj utakmici punoj tempa i lijepih poteza Opatijci su pali u samoj završnici susreta nakon što je Ivo Antunović postigao svoj treći gol kojim je postavio konačan rezultat.
Iako su u zadnje tri minute imali dva igrača više, najprije Martinčić a zatim i Frajman nisu uspjeli savladati vratara Galeba Stapića koji je cijelu utakmicu izvanredno branio i jedan je od najzaslužnijih za domaću pobjedu.
Utakmica je obostrano otvorena sa puno prilika, međutim Opatijci svoje nisu iskoristili jer je Stapić obranio dva zicera Turini sa dva metra dok su na drugoj strani precizni bili Marinović i Vučko za vodstvo Galeba od 2 : 0 . Opatijski vaterpolisti ipak uspijevaju poravnati preko Martinčića i Turine da bi Ivo Antunović svojim prvim golom donio minimalnu prednost domaćinima nakon prvih osam minuta.
Na početku drugog dijela Turina ima veliku priliku sa igračem više međutim ponovno brani Stapić što odlično iskorištavaju Popović i Vranješ koji svojim golovima dovode Makarane u prvu osjetniju prednost od tri gola viška.
Nakon što Martinčić svojim drugim golom vraća Opatijce u igru,Peroš krade jednu loptu i efektnom parabolom prebacuje Stapića za minimalni zaostatak na polovini druge četvrtine.Do kraja ovog perioda igre domaćini ponovno povećavaju vodstvo preko Popovića i Marinovića a u samom smiraju četvrtine Frajman iz opravdano dosuđenog peterca nakon prekršaja nad Turinom smanjuje rezultat na 7 : 5.
Drugim zgoditkom Frajmana Opatijci još jednom dolaze na samo zaveslaj zaostatka ali onda kao po nekom pravilu Makarani dodaju gas i golovima Popovića i Vujčića vraćaju tu prednost na + 3.
U prvom napadu posljednje četvrtine Peroš ponovno krade loptu i odlično upošljava Deželjina kojemu nije bilo teško sa par metara zabiti pogodak za 9 : 7.
Nakon što Ivo Antunović ponovno diže prednost na tri gola Opatijci kreću na sve ili ništa te trećim zgoditkom kapetana Martinčića i drugim Deželjina, oba puta s igračem više,smanjuju prednost na samo gol zaostatka.U međuvremenu Marinović još promašuje i peterac za Galeb te dodatno podgrijava nadu gostima da bi ipak mogli doći barem do boda ,međutim u već opisanoj završnici Opatijci ne pronalaze načina da ugroze domaćeg vratara tako da važni bodovi u borbi za vrh ljestvice ostaju zasluženo u Makarskoj.
Najbolji kod Opatije kapetan Martinčić, a kod Galeba trostruki strijelci Popović i Ivo Antunović te već spomenuti vratar Stapić.