1.B HVL: Opatijcima bodovi u Crnici

vaterpolo_biograd_smVolosko – Vaterpolisti Opatije pobijedili su u derbi utakmici ekipu Biograda rezultatom 11 : 10 i tako se ponovno uključili u borbu za prvaka 1.B Hrvatske vaterpolske lige.
Na šibenskom bazenu u Crnici Opatijci su ušli u utakmicu vrlo samouvjereno, odlučni da napokon i oni uzmu gostujuće bodove kod neke od “velikih” momčadi i time nadoknade dva boda izgubljena protiv Delfina u Rijeci.
Uz dva pogotka Vedrana Deželjina u prvoj četvrtini Opatijci imaju još nekoliko izglednih prilika za rezultatsko odvajanje od domaćina međutim ne koriste čak tri igrača više tako da Jelavić svojim golom odvodi momčad Biograda na odmor sa samo jednim golom zaostatka.
vaterpolo_biograd-1
U drugom dijelu igra se izjednačeno gol za gol.Deni Šarić poravnava na 2 : 2 krasnim lobom,zatim Turina opet dovodi Opatijce u vodstvo da bi Bruno Sabioni ponovno doveo utakmicu u egal nakon što su se Opatijci već obranili sa igračem manje.
U sljedećem napadu Pilipović pravi prekršaj za isključenje nad Turinom, a Deželjin iskorištava igrača više za 3 : 4 vodstvo Opatijaca. Do poluvremena pogađaju za Biograd Brzić a za Opatiju Frajman maestralnim golom sa dva metra između čak trojice suparničkih igrača.
Početkom treće četvrtine najprije Deni Šarić postiže svoj drugi gol da bi nakon toga Opatijci golovima Turine i Arsena Sušnja nakon dugo vremena ponovno stekli dva gola prednosti. Međutim Biograđani uzvraćaju istom mjerom i pogocima Kulaša te Denia Šarića vraćaju sve na početak.
Do kraja ovog perioda igre u kojem je postignuto čak devet golova strijelci su bili za Biograd Vlado Pilipović i Bruno Sabioni a za momčad Opatije Turina i Damjanović tako da se u zadnju četvrtinu krenulo sa izjednačenim rezultatom.
U posljednjoj četvrtini opatijski vaterpolisti ponovno dolaze do prednosti od dva gola zahvaljujući kapetanu Martinčiću i odličnom Turini i pri tome imaju veliku priliku da riješe utakmicu ali Duje Peroš iz izgledne kontre pogađa vratara Rukavinu što na drugoj strani korist Pilipović i 2.54 do kraja utakmice daje gol za 11 : 10.
vaterpolo_biograd-2
Taj gol pokazalo se kasnije bio je i posljednji na jučerašnjoj utakmici iako su domaći vaterpolisti imali priliku za izjednačenje nakon isključenja Martinčića ali su se u odlučujućem trenutku spetljali tako da su vaterpolisti Opatije do kraja utakmice samo čuvali loptu za dva vrlo važna boda koja ih učvršćuju na trećem mjestu 1.B HVL.
Najbolji kod Opatije bili su četverostruki strijelac Turina i Vedran Deželjin, a kod Biograda Deni Šarić.