1.B HVL : Pobjeđen pulski Arsenal

vaterpolo_tz_smVolosko – Opatijski vaterpolisti lakše su nego što se očekivalo, pred odlično popunjenim tribinama bazena na Kantridi, pobijedili  pulski Arsenal u 7. kolu 1.B HVL i tako se ponovno vratili pobjedama nakon tri tjedna stanke i  nesretno izgubljenih bodova u Splitu.
Sam početak nije sugerirao tako uvjerljivu pobjedu jer su Puljani,u ovoj utakmici domaćini,dosta lako preko Jurševića i Gudića postizali pogotke dok su Opatijce u tim trenucima iznad vode držali ponovno izvrsni Turina i Frajman.Ovaj prvi je u prvoj četvrtini postigao dva gola i izborio dva peterca dok je Frajman uredno realizirao oba kaznena udarca i uz to postigao još jedan lijepi gol udarcem iz daljine.
U četvrtini bogatoj pogocima za Arsenal je još zabio Klapan s igračem više a za Opatijce kapetan Martinčić također sa brojčanom prednošću te Vedran Deželjin.

Drugi dio otvara dojučerašnji igrač Opatije,Gabriel Strižić koji smanjuje rezultat na 5 : 7 iz peterca da bi odmah nakon toga peterac a zatim i isključenje s pravom zamjene zbog prigovora, skrivio još jedan ex Opatijac, Dejan Pupovac koji u pogodak nakon popravka pretvara Vedran Deželjin.
Do kraja drugog dijela najprije Puljani sa dva uzastopna gola Strižića i Klapana smanjuju na dva,nakon čega slijedi reakcija opatijskih igrača Frajmana,Martinčića i Turine za ugodnih + 4 na poluvremenu.

U otvaranju treće četvrtine Opatijci brzopotezno postižu tri gola koja definitivno slamaju Puljane.Najprije vrlo lijepu kontru efektno završava Tin Žulić a nakon njega Sušanj koristi brojčanu prednost za 13 : 7.Šlag na tortu stavlja svojim četvrtim golom Krešo Turina nakon kojeg gosti ponovno dobivaju priliku iz peterca koju ne propušta Strižić i na posljednji odmor se odlazi sa rezultatom 14 : 8.

Trener Kancijanić tada ubacuje mlade snage nakon čega igrači Arsenala dolaze do daha te posljednju četvrtinu uspijevaju odigrati neriješeno za konačnih 16 : 10.
Sve u svemu odlična prezentacija Opatijaca dok se od gostiju s obzirom na imena očekivalo puno više.
Kod Opatije najbolji su bili Turina,Frajman i Martinčić dok su kod Arsenala bolje od ostalih odigrali Juršević i Sanjin Deželjin.